Капустяних мух  можна позбутися

Капустяних мух можна позбутися

Перші капустяні мухи з’являються на грядках, коли зацвітає вишня. Вони невеликі, довжина їх 6–6,5 см, забарвлення сірувате.
Про те, що на капустяних грядках починає «господарювати» підступна муха, дізнатися досить просто: удень у спекотну погоду зненацька бачимо, що листочки деяких рослин втратили пружність. Наступного дня все повторюється: надвечір та ще після поливу рослина, пошкоджена капустяною мухою, трохи ніби оживає, але вдень знову починає в’янути. Невдовзі вона завалиться на бік (личинки підточать її коріння), а далі вам залишиться тільки вийняти її з грядки без найменших зусиль. Якщо ж рослину не прибрати з грядки, то на осінь личинки залялькуються, благополучно перезимують у грунті, ну а весною… все почнеться спочатку.
Весняна капустяна муха літає недовго і через місяць зникає. Проте місце на вашому городі цілком може зайняти літня капустяна муха, яка схожа на весняну. Яйця вона відкладає до початку вересня, з яєць через 7–8 днів виповзають крихітні личинки. Вони закопуються в землю, добираються до коріння капустини і позбавляють нас з часом значної частини врожаю.
Як же боротися з цими шкідниками з найменшими втратами?
Капустяна муха не любить відкритого простору, її улюблені місця – кущі та бур’яни біля огорожі. Тому потрібно висаджувати капусту подалі від цих місць. Яйця, відкладені капустяною мухою на землі неподалік стебла рослини, знаходяться тут протягом 7–8 днів без якогось особливого захисту. Отож краще не чекати, коли з яєць вийдуть личинки, а ще до цього обережно совочком або ж лопатою відгребти землю (зовсім, до речі, небагато), видалити її з грядки, а на вільне місце підсипати трохи свіжої землі. До того ж, бажано і розпушити землю в міжряддях, нагорнути її до стебел, що починають витягуватися. Через 5–7 днів операцію повторюють. І так доти, поки капуста не розростеться і не розкине довкола себе листя, коли вже жодна муха не зможе добратися до стебла рослини.

А. Онегов,
садівник.

Поділися:

Добавить комментарий