“Карабах” – “Ворскла” – 0:1

“Ворскла” здобула свою першу перемогу в Лізі Європи! Більше того, до справді історичного для полтавців матчу із “Карабахом” у цьому сезоні жоден з українських клубів ще не святкував “вікторію” в групових турнірах єврокубків.
Напередодні гри коуч полтавців Василь Сачко зазначав: “Карабах” – команда хорошого рівня. Чимало “збірників” у складі. Розумію, що суперник дуже й дуже серйозний. Але ми здатні на сюрпризи. Минулого туру нам не вистачило досвіду та “лавки”, аби вдало зіграти зі “Спортінгом”.
І, мабуть, футбольна Фортуна під час гри у Баку вирішила віддати полтавцям “боржок” за прикру поразку від португальців на рідному стадіоні. Єдиний гол Кулача, який і став вирішальним у матчі, був забитий після потужного удару далеко з-за меж карного майданчика “Карабаха”. Воротар азербайджанців допустив справді жахливу помилку, що стала фатальною для його команди.
Та про це – згодом. Початок матчу більш активно розпочали азербайджанці. Полтавці багато нервували й упродовж деякого часу навіть не могли перейти центр поля. Безумовно, давалися взнаки і кадрові втрати, адже кілька гравців були вимушені пропустити цю гру. Але сказати, що “Карабах” створював багато небезпечних моментів, теж не можна. На 33-й хвилині гри “огризнулися” небезпечною атакою і “ворскляни”. Кулач трохи не дотягнувся до м’яча після подачі з лівого флангу від Ребенка. В одному з моментів наприкінці першого тайму справді “гаряче” було біля воріт “Ворскли”, але Геррьє забарився і не зумів акцентовано пробити. Тож на перерву команди пішли за рахунку 0:0.
На 46-й хвилині другого тайму замість 18-річного Якубу, який дебютував у єврокубкових турнірах у складі “Ворскли” (взагалі ж це була лише його друга гра за полтавський клуб), на поле вийшов Карека. А вже за хвилину він асистував Кулачу під час вирішального моменту матчу. Точна передача й миттєвий удар застали зненацька воротаря азербайджанців. Він незграбно прийняв м’яч, який рикошетом відскочив у сітку воріт, – 0:1.
Усі спроби “Карабаха” відігратися були марними, хоча нерви вболівальників полтавського клубу були “на межі” до останньої хвилини. Та “ворскляни” вистояли! Фінальний свисток судді гравці “Ворскли” зустріли тріумфуючи. Не менш емоційно вони відзначили “вікторію” і після матчу, разом із почесним президентом клубу Костянтином Жеваго, який прийшов до роздягальні подякувати команді за таку довгоочікувану і бажану перемогу.
На післяматчевій прес-конференції Василь Сачко так оцінив перспективи “ворсклян” у наступних іграх:
– Поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Готуємося до кожної гри. Не все у нас виходить, буде важко на трьох фронтах: Ліга Європи, Кубок України та чемпіонат. Але намагатимемося брати залікові пункти і дома, й у гостях. Повірте, на полі ми будемо віддавати усі сили.
Кольори “Ворскли” у звітній грі захищали: Шуст, Пердута, Якубу (Карека, 46), Скляр, Кулач (Сергійчук, 77), Шарпар, Чеснаков, Сапай, Коломоєць, Даллку, Ребенок.
В іншому матчі групи “Арсенал” у гостях переміг “Спортінг”. Вирішальним виявився теж лише один м’яч. Таким чином, лондонці продовжують очолювати турнірну таблицю з максимальним результатом – 9 очок, 6 – у португальців, “Ворскла” посідає третє місце (3 очки). Поки що немає залікових балів у скарбничці “Карабаха”.
У наступній грі групового турніру Ліги Європи полтавці знову зустрінуться з азербайджанським клубом. Матч відбудеться 8 листопада на стадіоні імені Олексія Бутовського.