Карлівські гирьовики

Олександр Свириденко, Анжеліка Жужома, Артем Дуленко.

Карлівські гирьовики підкорюють світові спортивні вершини

У двох селах Карлівського району майже одночасно почали працювати осередки із занять гирьовим спортом, представники яких нині стають переможцями і призерами чемпіонатів не лише України, а й Європи та світу!

Шлях у великий спорт

Обидва лідери осередків – Олег Коломієць і Микола Ткаченко – наголошують, що вони справді сільські спортсмени. Олег народився і виріс у Климівці, а рідне село Миколи – Попівка. У 2002 році Микола Ткаченко вступив до Полтавської державної аграрної академії та почав займатися у секції з гирьового спорту в заслуженого тренера України Олега Мороза. Олег Коломієць у 2006 році розпочав навчання у Полтавському нафтовому геологорозвідувальному технікумі. Якось на одне із занять фізвиховання прийшов той самий легендарний тренер Олег Мороз і запросив його у секцію з гирьового спорту. Таким чином майбутні чемпіони почали серйозно займатися гирьовим спортом в одного тренера й у тому самому спортзалі, але в різний час, тож майже не бачилися. А у 2007 році відбулася цікава зустріч на спартакіаді сільських рад Карлівського району: ім довелося суперничати у складі команд Попівської та Климівської сільрад.

Молоді тренери

Непомітно спливли студентські роки, по-різному складалися долі Миколи та Олега. Але у 2010 році хлопці знову мало не одночасно організували гуртки з гирьового спорту. «Перші гирі шукали де могли, – згадує Микола Ткаченко. – У Попівському будинку культури нам виділили кімнату без опалення… Та ми не мерзли навіть холодної пори року. Лише у 2015 році сільська влада надала у розпорядження попівським гирьовикам спортзал із тренажерами.
А Олег починав тренувати молодь у Климівці… на веранді власної оселі. Згодом кімнату для занять виділив сільський голова – на другому поверсі Климівської сільської ради. З обладнанням допомогли спонсори.
Зараз Микола та Олег – інструктори зі спорту у своїх сільських радах. Сьогодні гирьовим спортом у Попівці систематично займаються близько трьох десятків хлопців і дівчат, у Климівці – близько півтора десятка юних спортсменів.

Суперники й товариші

У Карлівському районі команди Миколи Ткаченка й Олега Коломійця – суперники на різних спартакіадах та інших змаганнях. А от у складі збірних команд області й країни хлопці пліч-о-пліч відстоюють передові позиції. І вже встигли досягти на теренах України, на міжнародних змаганнях найвищих вершин – разом!
Олег Коломієць – заслужений майстер спорту України. Це найвище спортивне звання присвоюється за мінімум 10 призових місць, здобутих на чемпіонатах світу. Але найбільшою перемогою у своєму послужному списку він вважає виступ на ЧС-2016 у місті Актобе (Казахстан), де здобув чемпіонський титул у напруженій боротьбі зі своїм постійним та принциповим суперником із Росії. Микола Ткаченко – майстер спорту України, чемпіон Європи 2017 року (м. Даугавпілс, Латвія).

Карлівські гирьовики
Ігор Кривенко, Микола Ткаченко, Олег Коломієць, Євген Остапчук.

На цьогорічному чемпіонаті Європи (м. Кечкемет, Угорщина), з якого нещодавно повернулися, хлопці також виступили гідно. Олег у своїй ваговій категорії (до 85 кілограмів) виборов два других місця – у двоборстві (поштовх двох 32-кілограмових гир – 118 разів та ривок однієї двопудової гирі – 173 рази) і поштовху довгим циклом (дві гирі по 32 кг – 66 разів).
Микола, який виступає у ваговій категорії понад 95 кг, також здобув два «срібла» чемпіонату Європи у двоборстві (поштовх – 109 разів і ривок – 166 разів) та командній естафеті з поштовху довгим циклом (п’ять учасників мають по 3 хвилини на виконання вправи, Микола за цей час зробив 33 поштовхи).

Основа збірної і найближча зміна

Серед 22 команд на чемпіонаті Європи в Угорщині збірна України посіла друге загальнокомандне місце з усіх видів змагань. У її складі виступали 28 гирьовиків. Основа команди – 8 спортсменів із Полтавської області. І серед них, крім Олега та Ігоря, ще й два вихованці Коломійця – Євген Остапчук та Ігор Кривенко. Вони змагалися серед юніорів віком до 22 років. І не підвели свого молодого тренера! Євген Остапчук став чемпіоном Європи серед юніорів у двоборстві, у командній естафеті з товаришами по збірній виборов друге місце. Ігор Кривенко здобув на європейській першості дві срібні нагороди за двоборство й командну естафету.

Село – колиска чемпіонів

Ось такими успішними є виступи гирьовиків із Карлівського району на цьогорічному чемпіонаті Європи. Наступним міжнародним стартом буде етап Кубка світу з гирьового спорту в Гарляві (Литва), де Олег Коломієць і Микола Ткаченко виступатимуть у командній естафеті. Одночасно там пройде і чемпіонат Європи серед юнаків (16–18 років), на який пройшли відбір вихованці Олега Коломійця – Артем Дуленко з Карлівки, Анжеліка Жужома з Новоселівки та Олександр Свириденко з Климівки. Завдяки добрій славі молодих тренерів до гирьового спорту потяглися хлопці та дівчата з інших сіл, райцентру. Микола Ткаченко вже виховав двох майстрів спорту і п’ятьох кандидатів у майстри спорту. А серед вихованців Олега Коломійця – один майстер спорту та шестеро кандидатів у майстри спорту.
Хлопці переконані, що успішно займатися великим спортом можна й у селі. Головне, щоб були бажання і підтримка місцевої влади.
– Останнім часом нам відчутно допомагають і районна, і наші сільські ради. Особливо коли справа стосується участі у змаганнях. За це ми їм дуже вдячні, – наголошують сільські спортсмени-тренери.

Сергій СТЕЦЕНКО
Журналіст

Добавить комментарий