"Карпати" – "Ворскла" – 2:1

«Карпати» – «Ворскла» – 2:1

Останнім часом все частіше і частіше у коментарях до підсумків матчів за участю «Ворскли» зустрічається словосполучення «гра двох різних таймів». Використовують його і футбольні експерти, і сам головний тренер полтавців Віталій Косовський. Гра з «Карпатами» була саме такою. Дуже непогана перша половина протистояння, яка фактично проходила під диктовку наших земляків, і провальний другий тайм, що позбавив полтавців можливості привезти зі Львова бодай одне очко. При тому, що «Карпати» і після перерви не демонстрували футбол захмарної якості.
Та про все по порядку…
«Ворскла» розпочала поєдинок досить впевнено. Вже на сьомій хвилині гри, після помилки господарів у центрі поля, Коломоєць переправив м’яч Габелку, який «струсонув» штангу «Карпат» ударом з лінії штрафного майданчика. Було у полтавців і ще кілька реальних можливостей відкрити рахунок, але м’яч у ворота не йшов. Один момент створили і львів’яни, однак Понде програв дуель воротареві полтавців Ткаченку. Та все ж без гола команди на перерву не пішли. І відкрила рахунок, до речі, цілком по грі, все ж таки «Ворскла». За 4 хвилини до завершення першого тайму свій дебютний гол забив Баєнко (0:1). Полтавці відправилися у роздягальню із гарним настроєм і перевагою в один м’яч.
А ось підсумки другої половини гри принесли тренерам, гравцям і вболівальникам полтавського клубу лише розчарування. «Карпати» заграли «бадьоріше», і на 57-й хвилині м’яч навіть опинився у сітці воріт «ворсклян». Щоправда, з офсайда, що чітко і справедливо зафіксував арбітр. Хто знає, як би склалася доля матчу, якби не прикрий випадок за 20 хвилин до закінчення гри. Після удару господарів м’яч влучив у руку Чеснакова, і якщо щодо пенальті правила нині трактують такі випадки однозначно, то стосовно жовтої картки, яку отримав «ворсклянин», питання є, адже на повторі чітко видно, що наш гравець якраз всіляко намагався прибрати руку, повертаючись спиною до м’яча, але не вистачило якоїсь сотої секунди. І саме вона виявилась фатальною. Спочатку Понде реалізував пенальті (1:1). А ще за десять хвилин «Карпати» скористалися певною розгубленістю полтавців і забили знов. Відзначився Мартінс (2:1). Львів’яни могли «оформити» і третій м’яч, але тепер штанга врятувала вже «ворсклян». Усі намагання полтавців відігратися до результату не призвели. Прикра поразка, і «Ворскла» опиняється на 10-й сходинці турнірної таблиці. А враховуючи нелегкі матчі, які очікують підопічних Віталія Косовського у 8-му та 9-му турах (супротивниками полтавців виступатимуть гранди українського футболу – «Динамо» та «Шахтар»), наступні тижні для коуча полтавців точно будуть нелегкими.
Кольори «Ворскли» у звітній грі захищали: Ткаченко, Сапай, Баєнко, Чеснаков, Пердута, Петровіч (Ндіайє, 85), Габелок, Васін (Якубу, 65), Луїзао, Ребенок, Коломоєць (Хебай, 85)
Результати інших матчів 7-го туру: «Олександрія» – «Дніпро-1» – 2:0, «Шахтар» – «Зоря» – 4:3,»Маріуполь» – «Олімпік» – 1:1, «Колос» – «Львів» – 1:0, «Динамо» – «Десна» – 1:2.
Наступний матч (проти київського «Динамо») полтавці зіграють 22 вересня на стадіоні імені Олексія Бутовського. Враховуючи турнірне становище команд, немає сумніву, що обом футбольним дружинам у цьому поєдинку буде необхідна лише перемога. Тож гра має бути цікавою.