Каштановий  підзаробіток

Каштановий підзаробіток

Для українського селянина осінь – традиційна пора підробітку на вирощеному врожаї городини. А ось полтавські пенсіонери кілька років заробляють на звичайних каштанах, ретельно збираючи їх у парках та скверах міста. Жовтень – розпал сезону. Каштани можна здати на приймальному пункті вторсировини у Полтаві по вулиці Серьогіна, 7. Їх приймають по три гривні за кілограм. Заробляє собі таку «доплату до пенсії» і місцевий житель, який у розмові представився Віктором:
– Збираю каштани у пакети та сумки й везу здавати тролейбусом. Спина дуже втомлюється від такої роботи, але за день можу вторгувати й цілу сотню. Більше – рідко. На приймальному пункті сказали, що їх потім здають фармацевтам. Із них виготовляють препарати для лікування хворих судин, зокрема варикозу. Моя дружина також давно робить з них ліки. Ріже ще не затверділі плоди ножем на тонкі пластинки і настоює. Використовує для розтирання ніг і суглобів, коли змінюється погода. Вона називає це «домашній венітан». Частину настоянки передаємо родичам у село. Ті тримають чимале господарство, мають город біля будинку. Влітку, коли багато роботи, каштанівку використовують від набряклості ніг.
Звісно, найкраще каштани збирати подалі від трас, бажано в лісах і парках. Плоди, які виросли біля доріг, можуть містити у собі важкі метали. Фітотерапевти стверджують, що найголовніша властивість каштана – здатність підвищувати стійкість кровоносних судин, розсмоктувати тромби (і запобігати їх появі), знижувати здатність згущуватися крові, знижувати артеріальний тиск. Добре зарекомендував себе каштан в лікуванні варикозного розширення вен, тромбофлебіту, геморою, ревматизму, подагри, цукрового діабету, захворювань жіночої сечостатевої системи, невралгії.
Пенсіонерам, які вирішили заробити більш традиційним селянським способом – здаванням гарбузового насіння, пір’я, горіхів, правоохоронці радять бути максимально уважними. Зокрема довіряти лише перевіреним заготівникам та не впускати до осель заїжджих «гастролерів».

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий