Катерина Клавдієва:  “Служба зайнятості – живий організм, який постійно розвивається”

Учасники Ярмарку зайнятості. Катерина Клавдієва – третя зліва.

Катерина Клавдієва: “Служба зайнятості – живий організм, який постійно розвивається”

Під кінець осені підприємства планують свою роботу на наступний рік, укомплектовують штат «свіжими» кадрами, «виставляють» вакансії. Тому в цей період іноді знайти роботу буває легше, ніж, приміром, взимку. Можливо, це й підштовхнуло багатьох безробітних Полтави прийти днями на Ярмарок зайнятості, який традиційно відбувся у виставковій залі міського Будинку культури. Цього року його присвятили відзначенню Міжнародного дня людей з інвалідністю.
На запрошення служби зайнятості у ньому взяло участь понад 40 провідних підприємств міста та області. А це – понад тисячу робочих місць. Серед вакансій переважають: слюсар, електромонтер, інженери різних категорій, водії, касири тощо. Чимало молоді зібралося біля столика з так званою «гарячою» роботою. Тут пропонують швидке працевлаштування на тимчасову роботу чи роботу на неповний день, що особливо цікавить студентів. Фахівці служби пропонують заповнити анкету шукача роботи і при появі відповідної вакансії обіцяють зателефонувати. А ось безробітні середнього віку більше цікавилися постійним заробітком, тому приміряли на себе роль від різноробів до фахівців різних профілів на заводах. У кожного за плечима – нелегка історія втрати роботи, а з нею – головного доходу для родини. «Шукаю роботу слюсаря, кочегара, – розповів Андрій. – До втрати роботи також працював слюсарем, але у зв’язку з отриманням групи інвалідності пішов з роботи. Нині, коли підлікувався, доводиться шукати нову роботу, бо треба на щось жити, якось триматися «на плаву».

Катерина Клавдієва:  “Служба зайнятості – живий організм, який постійно розвивається”
Спеціалісти служби зайнятості допомагають знайти роботу до душі.

Завітала на відкриття заходу і директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. Вона вкотре наголосила, що головним чином установа зосереджена на працевлаштуванні безробітних із «глибинки».
– Проблемною категорією на сьогодні залишаються жителі сільської місцевості, зокрема жінки. Вони пов’язані з господарством, в першу чергу займаються дітьми. Служба зайнятості разом з місцевою владою та роботодавцями займається створенням робочих місць безпосередньо в сільській місцевості. В цьому році ми відкрили потужний швейний цех у селі Павлівка Зіньківського району. Разом з керівництвом ОТГ виявляємо вільні приміщення, які готові до експлуатації, і залучаємо роботодавців. Служба зайнятості працює з жителями громад індивідуально. Раніше ми організовували групові зустрічі з сільським населенням, яке знаходиться у пошуку роботи. Ефект від таких зустрічей виявився нульовим. Тепер робимо подвірні об’їзди, спілкуємося особисто. А потім організовуємо зустрічі з роботодавцем. Це дає ефект. На сьогодні назріла потреба в розробці програми співфінансування малого бізнесу для сільської місцевості за рахунок Державного бюджету і місцевої громади.
Ще одна проблема – незадовільний стан доріг у селах. Наразі в нас є кілька роботодавців, які б готові були «зайти» у невеликі населені пункти, але через погану якість доріг доставляти людей звідти до свого підприємства не хочуть. Роботодавці Полтави готові залучати ресурси з районів, а ми – надавати їм компенсацію по створенню робочих місць, проводити професійне навчання, зокрема і з залученням наших закладів професійно-технічної освіти. Служба зайнятості – живий організм, який розвивається і реформується відповідно до вимог часу. Ми випробовуємо нові форми роботи, але не відмовляємося від уже перевірених.

Катерина Клавдієва:  “Служба зайнятості – живий організм, який постійно розвивається”
Попередні співбесіди.

У зв’язку з численними соціально-економічними перетвореннями у державі час від часу виникають і нові професії. Наразі триває набір і в Службу судової охорони в Полтавській області.
«Ми набираємо чоловіків і жінок від 17 до 35 років, які можуть здійснювати цю службу, – розповів контролер другої категорії Ігор Руденко. – Люди в першу чергу мають бути порядними і відповідальними. Зарахування проводиться на умовах конкурсу. На кожного кандидата чекають тест на фізичну підготовку та співбесіда. Кандидат має знати законодавство України про судоустрій та статус суддів. Шанси отримати роботу є в кожного, головне – вірити в себе та сумлінно готуватися».

А ось у звичайну службу охорони влаштуватися легше. І радує навіть те, що гендерний фактор не впливає на прийняття на посаду, яка раніше вважалася суто «чоловічою». Як розповів Ігор Кириюк, представник Управління охорони в Полтавській області, робота пов’язана з відрядженнями. Два тижні патрульної служби – два тижні вдома.
Не вистачає кваліфікованих кадрів і комунальним підприємствам міста. Радо приймуть у свою команду фахівців у «Полтаватеплоенерго». Тут потребують слюсарів, зварювальників, монтерів та ще багатьох фахівців. Обіцяють достойну заробітну плату, дружній колектив та комфортні умови праці. Схожа ситуація і в «Полтаваелектроавтотранс». Кадровий голод комунальники відчувають близько п’яти років. Близько половини водіїв тролейбусів – жінки, частина з яких пенсійного віку. Раніше професійно-технічні заклади готували цих фахівців, а нині для цього потрібна відповідна ліцензія. Її потрібно купувати за свої кошти, тому заклади освіти вимушені були відмовитися від цієї спеціальності. Підприємство береться перенавчати водіїв та обіцяє заробітну плату 6–10 тисяч гривень.
Цього разу у заході взяли участь і соціальні партнери ярмарку – Благодійна організація «Світло надії», Управління Держпраці у Полтавській області та Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів. А наприкінці цього місяця у Кременчуці проведена Міжобласна ярмарка вакансій. До участі запрошували роботодавців. Традиційним завершенням ярмарку зайнятості у Полтаві став «круглий стіл».

Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий