Катерина Скрильник

Катерина Скрильник

Катерина СКРИЛЬНИК: “Ніколи не пізно зробити крок назустріч своїй мрії”

Минулого року Катерина Скрильник з Кобеляцького району була героїнею не однієї газетної публікації. Її родина, маючи певний досвід роботи в сільському господарстві, першою в районі (й до сьогодні єдина) відкрила сімейну ферму. 2017 рік запам’ятався і тим, що Катерина Скрильник перемогла в обласному конкурсі «Успішна жінка Полтавщини».

Жінки, що надихають

На жаль, минулої осені на сімейній фермі сталася пожежа. Вогонь знищив значну частину кормів, пошкодив техніку. Хтось би опустив руки, зациклився на тому, що не вдається вести сімейну справу. Але це не про родину Скрильників.
Один із принципів Катерини – іти вперед, відкривати нове, вчитись, вчитись… Коли дізналась про Академію жіночого лідерства та підприємництва, вирішила пройти навчання за програмою «Inspiring Womаn» (жінки, що надихають). Для цього підготувала бізнес-план по біогазу, успішно пройшла конкурс. І це при тому, що на одне місце претендували 25 осіб. Відібрали 50 активних креативних дівчат і жінок, сповнених рішучості втілити в реальність свої мрії.
– Навчання проходило в Американському домі в Києві. Ці дні були сповнені енергії, позитиву, зустрічей із людьми, які вражали своєю енергетикою, креативними ідеями, цінними порадами.
До речі, Катерина Скрильник була єдиним представником бізнесу, який працює в сільському господарстві.
– Попри те, що жінки займались досить різними справами, в нас виявилося багато спільного. І хоч навчання закінчилось, ми не втрачаємо зв’язків, допомагаємо одна одній інформаційно, беремо участь у грантах.
Головний висновок, який Катерина зробила: не варто чекати, що хтось прийде і зробить. Починати треба із себе. Не треба свої невдачі списувати на керівництво чи чиновництво району, області, Києва. Просто необхідно шукати шляхи для розвитку, в тому числі і за рахунок грантів. Інші держави нам більш доступні, ніж здається. І мова не є бар’єром. Це пані Катерина знає з власного досвіду. Отримала наша землячка запрошення на ІІ Міжнародний бізнес-форум «Бізнес Womаn 2018», де говорили про жіноче лідерство, об’єднання жінок задля майбутнього України.
– Форум зібрав понад тисячу жінок з 20 країн світу зі сфери бізнесу, дипломатії, влади, освіти й науки, громадської діяльності. Серед гостей були президенти України Леонід Кучма (1994–2005) і Віктор Ющенко (2005–2010), народні депутати України. Усі вони охоче спілкувалися з учасниками форуму, роздавали візитки, запрошували звертатися за порадами.

Велике починається з малого

Одне з питань, яке дуже турбує Катерину Скрильник, – це екологія, утилізація твердих побутових відходів. Але все велике треба починати з малого. Вирішення глобальних екологічних проблем – у тому числі.
– Почалося все з того, що діти поставили запитання: «А чому не сортується сміття?» Я не змогла цього пояснити. Зайнявшись детально проблемою утилізації сміття, зрозуміла, що сортувати відходи – замало. Познайомилася з однодумцями й стала співпрацювати з громадською організацією «Еколтава», яка пропагує роздільний збір сміття «ЧистоТак». До цього руху приєднались Бутенківська школа імені Юрія Дольд-Михайлика і Кобеляцька школа № 2 імені Олеся Гончара. Дуже приємно, що кобеляцький навчальний заклад став переможцем екоосвітнього конкурсу «Компола» і став одним із 200 шкіл України, де до 1 вересня буде встановлено компостер для переробки органічних відходів зі шкільної їдальні.
Та залишається проблема із утилізацією батарейок. Доводилось їх відправляти й у Львів, і в Полтаву. Це – проблема не лише нашого району, а всієї України.
– І яким же було моє здивування, коли дізналась, що в Щербанях, неподалік Полтави, виготовляють сортувальні лінії, баки для роздільних фракцій сміття, – не могла стримувати емоцій співрозмовниця. – Це ж поряд з нами переробляють те, що заважає нам усім повноцінно жити, дихати свіжим повітрям, пити чисту воду! Геть не втямки, чому не на повну потужність використовуються такі можливості.

«Особистий приклад – головне у вихованні дітей»

Катерина Скрильник організувала для учнів поїздку в Київ, де Дарія Мустафіна та інші її колежанки ознайомили юних кобелячан з історичними й культурними пам’ятками столиці, запросили на презентацію перших експонатів майбутнього музею «Історія становлення української нації».
– Особистий приклад – це головне у вихованні дітей, – переконана наша землячка.
Тож спільно висаджують дерева, дбають про чисте довкілля, навчаються…
Нещодавно Катерина Скрильник побувала на семінарі з питань державного кредитування. Інтерес був не випадковий: у 2017 році ФГ «Фортуна» скористалось шансом і отримало кредитування в сумі 300 тисяч гривень.
– Зібрати пакет необхідних документів не складає проблеми. Було б бажання. А написати бізнес-план, що обов’язково, зовсім нескладно. Тим більше, є можливість пройти навчання, при допомозі спеціалістів підготувати бізнес-план.
– Я вдячна родині – чоловіку Владиславу, дітям Олі, Віці, Колі, батькам, які розуміють, підтримують і, що не менш важливо, не заважають. Моральна підтримка – це дуже важливо. Це те, що надихає робити кроки назустріч своїй мрії!

Наталя ПУЗИНА
Журналіст

Добавить комментарий