Казкові пригоди кролика Бояки

Казкові пригоди кролика Бояки

Ось нарешті й настало для малечі довгоочікуване свято – у Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави «Полохливий кролик». Нарешті, бо через тривалі карантинні обмеження прем’єру мусили не раз відтерміновувати. Четверте грудня стало святковим днем для всіх, хто зустрівся в Палаці казок, за яким скучили і дітлахи, й дорослі. Зазвичай перед виставою тут було велелюдно й гамірно, але і в цій тиші вже відчутна атмосфера радісного пробудження: до зали, де уже вмощуються діти, йде усміхнена директорка театру Тетяна Вітряк, поруч – головний режисер Ніко Ляпунов.

– І все ж цього року у нас це вже друга прем’єра, перша – вистава для дорослих «Мій дідусь був вишнею» – пройшла в лютому, – розповідає пані Тетяна. – А з березня ми не мали змоги працювати повноцінно через карантинні заходи. «Полохливий кролик» – вистава для діток віком від трьох до дванадцяти років, її інсценізацію здійснив Ніко Ляпунов, він і режисер-постановник. Плануємо ще одну прем’єру – це буде вистава для дорослих «Леді в лавандовому». Якщо не зміниться ситуація, відбуватимуться і новорічні заходи біля ялинки. Театр працює, з 14 по 22 грудня на трьох майданчиках – це велика й мала зали та сенсорний простір – відбуватиметься по дві вистави, тобто шість вистав щодня.
Встигаю запитати й режисера, як він почувається у кількох ролях відразу, і не скажу, що відповідь Ніко Ляпунова дивує:
– Ну, це звична річ, я вже давно так працюю, ще з кримських часів – у 2014-му переїхав, працював у Миколаєві, в Києві. Вже рік – у Полтаві, Тетяна Володимирівна запропонувала роботу. Полтавський театр знаю давно. Сьогоднішня вистава – про пригоди кролика на ім’я Бояка, поставлена за казкою Сергія Макеєва…
– Бояка – це від слова «боєць»?
– Ні, він Бояка – бо всього боїться, і в різних пригодах змінює своє ім’я, хоче бути то Забіякою, то Воякою, навіть Б’якою. А врешті розуміє, що найголовніше – бути самим собою…
Діток у залі, знову ж через карантинні вимоги, було менше, ніж зазвичай, але їхню реакцію на казкові події чули й на сцені: вони гучно підтримували полохливого кролика, підказували йому, де підстерігає небезпека, аплодували й обіцяли творцям прем’єри приходити ще. Їм сподобалися і ляльки Лариси Маркелової, і гра артистів – провідних майстрів сцени Юлії Врублевської та Сергія Циби.
Звісно ж, маленькі глядачі почувалися учасниками небезпечних пригод, які відбувалися із кроликом Боякою в його зустрічах із страшним Удавом, хитрим лікарем Вовком, справедливим царем звірів Левом. І разом із ним вчилися бути сміливими й кмітливими, долаючи свої страхи, коли аж душа терпне. Вчилися перемагати – і це головне.

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий