Казковий бал для принців і принцес

Казковий бал для принців і принцес

Неділя 11 липня – день спекотний, але важко сказати, де насправді було більше градусів тепла: на вулиці чи на палубах дивовижного корабля казок, яким і було задумано в архітектурному плані цей дитячий палац. Уже на порозі в Полтавському академічному обласному театрі ляльок починалося неймовірне дійство – дівчинка із крильцями яскравого метелика вела туди маму за руку, в невеличкій черзі – так само малеча з батьками або бабусями, у фоє усіх гостей зустрічала Тітонька Казок.
І вже невдовзі на другому поверсі почалося веселе свято, хоч і з ноткою смутку (якої в ту мить іще ніхто й не збагнув), бо ж це було таки маленьке прощання з артистами до осені: театр ось так яскраво закривав свій 83-й сезон. Казкові, але такі реальні – до них можна доторкнутися, потанцювати з ними – Мальвіна, Принцеса на горошині, Тітонька Казок, Оле Лукойє (артистки Ганна Чмих, Юлія Науменко, Валентина Лисюк, Наталія Тимощук) запросили малечу на бал і запропонували усім перевтілитися у принців і принцес (автор ідеї – головний режисер театру Ніко Лапунов), навіть казкові корони усім роздали! Очі хлопчиків і дівчаток сяяли від радості, вони швидко пройшли маленький майстер-клас і весело пішли в танок, уже в коронах, які їм допомогли одягти і артисти, і рідні. У цьому шаленому стовпотворінні були зайняті всі, бо ж дорослі з усіх боків фотографували й фільмували дійство. Діти розгадували загадки, вгадували з озвучених сюжетів героїв улюблених казок. І то була ніби казка в казці – малеча розкуто грала саму себе у щасливі миті живої вистави.
Так само захоплено хлопчики й дівчатка знайомилися із ляльками, знайомими за улюбленими спектаклями, було видно, що вони сприймали їх як живих героїв – намагалися обійняти, торкнутися, потиснути лапу звірятка. А ще погуляти побіля живого куточка, оглянути виставку «Майстри лялькових справ» – це вони встигли ще до балу. Опісля ж казковий годинник покликав усіх до глядацької зали подивитися виставу «Сюрприз».
Директор театру Тетяна Вітряк подякувала маленьким глядачам і їхнім батькам за те, що вони залишалися з театром і в непрості періоди, пов’язані з карантинними обмеженнями, коли спілкування тривало в Ютубі, на телеграм-каналі. Подякувала й колективу – працівникам усіх цехів за їхню роботу.
Свято – для дітей, а для себе лялькарі мають підсумки сезону, інформуючи на сайті своїх шанувальників: «Сьогодні звучить фінальний акорд 83-го театрального сезону у Полтавському театрі ляльок… Він був непростим, проте веселим і багатим на творчі здобутки. Виставу «Леді в лавандовому» було обрано для подання на премію імені Леся Курбаса, а також на театральний фестиваль-премію «ГРА». У фоє ІІ поверху ми відкрили казковий годинник, який захоплює увагу кожного глядача і дарує зустріч із казкою ще до початку вистави.
Вшанували пам’ять Лесі Українки, присвятивши літературно-театралізоване дійство «Леся Українка. Жіноча доля» 150-й річниці з дня народження письменниці.
Нарешті, змогли зустрітися із нашими глядачами, що мешкають у районі. У зв’язку із карантинними обмеженнями театр не міг гастролювати, і наші глядачі дуже сумували за нами.
На базі театру проведено безліч пізнавально-розважальних програм, присвячених прощанню з початковою школою, закінченню вивчення букваря та приурочених до Міжнародного дня захисту дітей.
Незважаючи на всі перешкоди, театр продовжує працювати і радувати вас, наші найдорожчі глядачі. Зустрінемося в новому сезоні!»

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий