“Казковий  дивограй”

“Казковий дивограй”

Полтава знову зустрічає гостей, а назва святкового дійства чітко промовляє про те, що відбувається воно в Палаці казок. Саме туди минулої середи поспішали дорослі й діти, а колектив академічного обласного театру ляльок уже з порога дивував тим, що кожному, мов перепустку в казковий світ, тут вручали… галушку на шпажці! Бо в цьому Палаці гостей люблять, і з першої ж зустрічі це мали відчути артисти з Білорусі, Молдови, Естонії – ті, хто вперше прибув до Полтави. Так само й творчі колективи з різних міст України – Харкова, Херсона, Дніпра, Івано-Франківська, Миколаєва. Може, комусь ця полтавська смакота дісталася вперше, а ось школярі обласного центру весело ласували гостинцями і поспішали на другий поверх театру.
Тут глядачів уже чекали полтавські лялькарі, щоб у короткій художній замальовці відтворити колорит свого театру, його вистав і запросити всіх у казкове дійство. Так відбувалося урочисте відкриття міжнародного форуму театрів ляльок “Казковий дивограй”. Вітаючи його учасників, директор департаменту культури і туризму обласної держадміністрації Валентина Вождаєнко подякувала всім, хто завітав на форум, наголосивши, що артисти матимуть змогу обмінятися досвідом, а це свято дружби надовго залишить у їхніх серцях добрий спомин про наше місто, про наш чудовий театр і його високопрофесійних артистів. А форум, який зібрав усіх тут, присвячений 80-річчю із часу заснування Полтавського академічного обласного театру ляльок.
Після веселої замальовки присутніх запросили до зали, і першою виставою, що показали на форумі, стала “Енеїда”, яку давно називають перлиною репертуару Полтавського театру.
Його директор Тетяна Вітряк розповіла, що програма форуму – це показ вистав, як і зазвичай на фестивалях, але є й друга частина – лабораторна, де щодня проводитимуться майстер-класи і триватиме обмін досвідом. Перший такий – майстер-клас для гостей “Лялька-мотанка” – відбувся після “Енеїди”. Потім найменшим глядачам показали виставу “Колискова для сніжинки” (режисер Тетяна Вітряк), яку полтавські артисти створили для інклюзивного глядача, діток до 3 років, – і це також буде обмін досвідом, адже цей напрямок діяльності дуже важливий сьогодні.
Завершальний акорд форуму – урочистості з нагоди 80-річчя Полтавського академічного обласного театру ляльок.

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий