Кількість вакансій зросла втричі, а безробітних – на піввідсотка

У минулому році послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 69 тисяч безробітних, що на 6,2 тисячі менше, ніж у 2016-му.
Кількість зареєстрованих безробітних зросла на піввідсотка – на обліку перебуває 24 тисячі осіб. Число отримувачів державної допомоги торік збільшилося незначно – на 0,7 відсотка – і становило 20,2 тисячі мешканців області. Майже на 25 відсотків виріс середній розмір допомоги по безробіттю (близько 2,5 тисячі гривень). Кількість вакансій виросла майже на 40 відсотків.
Середній розмір базової пропонованої зарплати у заявлених вакансіях перевищує мінімальну зарплату – 4346 гривень, це на 47 відсотків більше, ніж у 2016-му.
Такі дані навела директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва на прес-конференції у Полтаві, підбиваючи підсумки роботи цієї структури у минулому році та аналізуючи ринок праці регіону.
Статус безробітного набули 45,3 тисячі осіб, з яких 22,6 тисячі – жінки, 17 тисяч – молодь віком до 35 років. Учасників АТО на обліку – близько 300, для них проводяться професійна реабілітація і пошук роботи.
Близько 200 людей – це внутрішньо переміщені особи, переселенці з Донбасу.
– За направленням обласної служби зайнятості отримали роботу 44,8 тисячі людей, половину з них працевлаштували оперативно, до набуття статусу безробітного. 58 безробітних отримали одноразову фінансову допомогу для початку підприємницької діяльності, – зазначила Катерина Клавдієва.
Вона наголосила, що служба стала привабливішою для роботодавців і шукачів роботи. Стимулюючи роботодавців до створення нових робочих місць, виплачуючи їм компенсацію у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, працевлаштували 773 безробітних. У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 17,1 тисячі безробітних, у 2016-му таких було 21,9 тисячі осіб.
Служба зайнятості організовує професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних – для того, щоб вони відповідали сучасним вимогам ринку праці. У 2017 році за направленням обласної служби зайнятості навчалися 7,7 тисячі безробітних за 51 професією.
За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання приладів і машин. Для даної категорії безробітних у службі зайнятості налічується 408 вакансій. Для 3,7 тисячі осіб з найпростішими професіями запропонували 218 вакансій.
На обліку в службі зайнятості торік перебували 3,3 тисячі працівників сфери торгівлі та послуг, для яких запропонували 207 вільних робочих місць. 159 вакансій пропонували 2,7 тисячі державних службовців, керівників, менеджерів та управлінців.
Загалом станом на 1 січня цього року для 24 тисяч безробітних залишилися актуальними 2,2 тисячі вакансій, зазначила Катерина Клавдієва.
Найбільшим попитом на ринку праці користуються кваліфіковані робітники, працівники сфери послуг, сільського господарства, спеціалісти різних галузей – інженери, медсестри, бухгалтери, готові навчатися і перенавчатися за вимогами роботодавців. Не затребувані люди з вузькою кваліфікацією і без досвіду роботи.
Серед негативних тенденцій ринку праці директор обласного центру зайнятості назвала сезонність, прив’язку певних професій до сільськогосподарських робіт; недосконалість законодавства, коли людина, пропрацювавши 6 місяців, може не працювати й отримувати виплати протягом того ж строку й довше, та коли багатьом невигідно йти на роботу, щоб не втратити соціальних виплат; старіння зареєстрованого ринку праці через відтік трудових ресурсів за кордон; дисбаланс між набутою освітою і запитами безробітних та вимогами роботодавців. У середньому по області 40 відсотків безробітних мають вищу освіту (в обласному центрі – 66 відсотків), при цьому в базі даних найбільша кількість вакансій – робітничі спеціальності.
Для того, щоб надати робочі місця передусім жінкам і зацікавити їх залишатися вдома з сім’ями, а не їздити по інших краях і країнах, у багатьох районах створюються невеликі швейні виробництва. Зокрема у Зінькові, Лохвиці, Гадячі, Опішні, Котельві, Кобеляках, Світлогірському.
Для більш ефективного обслуговування безробітних, роботодавців, інших людей служба зайнятості вводить нові послуги й сервіси.
Зокрема це – електронна черга, послуги відеорезюме та онлайн-співбесіди безробітних із роботодавцями, психологічне профорієнтаційне тестування, робота виїзних офісів у людних місцях, анкетування, створення нового сайта ДЦЗ із швидким пошуком вакансій і резюме.
У країні розпочала роботу “гаряча лінія” Державної служби зайнятості. За номером 0-800-509-966 можна отримати інформацію про повний перелік послуг служби, реєстрацію в центрах зайнятості.
Пріоритетами служби на 2018 рік визначено перетворення центрів зайнятості та філій у своєрідні майданчики з надання широкого спектра послуг, впровадження інтернет-платформи з профорієнтації і розвитку кар’єри, зміна підходу до профорієнтації із залученням школярів і батьків тощо.

Добавить комментарий