Кінь на полі  не валявся:  по-справжньому незабутній матч Україна – Італія

Кінь на полі не валявся: по-справжньому незабутній матч Україна – Італія

Історія українського дефлімпійського футболу багата на звитяги і медалі. Насправді феноменальний результат показали українські спортсмени на ХХІ літніх Дефлімпійських іграх, що відбулися у Тайвані 2009 року. Тоді наші футболісти виграли усі (!) свої поєдинки і, зрозуміло, вибороли золоті нагороди. Вдалим був виступ національної збірної України і на останній Дефлімпіаді, що пройшла у 2017 році у Туреччині. Під час цього турніру українці дійшли до фіналу, в якому (лише за серією пенальті) поступилися господарям змагань і завоювали «срібло».

Нині триває відбір на Дефлімпійські ігри-2021. Ці змагання було заплановано провести цьогоріч у місті Кашіас ду Сул (Бразилія), але через пандемію коронавірусу їх проведення відтермінували.
Відбірковий поєдинок зі збірною Італії, який завершився впевненою перемогою нашої команди, українські дефлімпійці проводили у Нижніх Млинах на стадіоні «Ворскла – Зміна». Результат матчу, звісно, залишиться у футбольній статистиці, але в історію він увійшов не лише завдяки перемозі українців над італійцями.
Футбольні змагання досить часто перериваються через те, що на полі з’являються чотирилапі чи пернаті «вболівальники». Наприклад, зовсім нещодавно у Бразилії гру «Наутіко» проти «Вера Крус» перервала чилійська чайка. Ці птахи вважаються національним символом Уругваю і широко розповсюджені у Бразилії та на всій території Південної Америки. Коли чайка приземлилася на поле, суддя був вимушений призупинити гру. Здавалося, що пташка зовсім не зважала на спортсменів. Кілька хвилин вона прогулювалася полем, а потім присіла і знесла… яйце, яке дбайливо виніс за межі ігрового майданчика один з гравців.
Безліч разів у різних країнах світу на поле вибігали собаки, кішки, інші тварини. Не обійшлося без двох цуциків і на матчі Україна – Італія. Їх стюарди кілька хвилин виганяли зі стадіону наприкінці першого тайму зустрічі. Але в другому таймі сталася подія, завдяки якій про тренувальний стадіон «Ворскли» дізнався чи не весь світ. Мабуть, не стримав «емоцій», а тому й прорвався на футбольне поле ще один хвостатий вболівальник. Читач може побачити його на фото. Як і попередніх порушників спокою, стюарди і футболісти досить швидко спровадили рисака з майданчика, але враження учасники поєдинку отримали незабутні.
Та, як би там не було, українські дефлімпійці перемогли з рахунком 3:0 і продовжують боротьбу за вихід у фінальні змагання бразильської Дефлімпіади.
Дефлімпійський спорт – це змагання, в яких беруть участь люди з порушенням слуху. Перші Дефлімпійські ігри (санкціоновані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання найвищого рівня) пройшли у 1924 році у Парижі. З цього часу вони регулярно проводяться раз на чотири роки (за винятком періоду Другої світової війни). У 1992 році було створено спортивну Федерацію глухих України. Того ж року федерацію було прийнято до Міжнародного спортивного комітету глухих з правом участі у всіх міжнародних змаганнях, які проводяться під його егідою. Вперше на міжнародній арені національна збірна дебютувала на 17-х Всесвітніх іграх глухих у 1993 році, що відбулися у Софії, і завоювала 8 нагород (2 золоті, 4 срібні та 2 бронзові). На минулих Іграх-2017 у Туреччині (участь у них взяли спортсмени з 97 країн світу) наші дефлімпійці вибороли 99 нагород (21, 42, 36) і посіли друге місце у загальнокомандному заліку.

Анатолій ПЕТРЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий