“КіноДок”: про сьогодення – мовою документів

“КіноДок”: про сьогодення – мовою документів

Сьогодні у Полтаві розпочинає роботу триденний ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок». У першу чергу, як наголошували його організатори під час прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини», він має привернути увагу полтавської молоді – студентів наших вишів зокрема.
– Такої події полтавці ще не бачили, до її проведення долучилися і місцеві культурно-мистецькі заклади, і велика команда киян, – розповіла директор департаменту культури і туризму обласної державної адміністрації Валентина Вождаєнко. – Під час фестивалю паралельно працюватиме Всеукраїнська туристична виставка «Відпочивайте на Полтавщині», до нас приїдуть представники із восьми областей, ми презентуватимемо наш край саме у фестивальній взаємодії.
Урочисте відкриття фестивалю – 14 вересня о 19.00 на Тетральній площі.
15–16 вересня в кінотеатрі «Wizoria Колос» у рамках конкурсної програми полтавці й гості міста матимуть змогу переглянути 22 конкурсних фільми – з 10-ї до 18-ї години. Вхід буде вільний, оскільки оренду залу оплатили обласна державна адміністрація й обласна рада, які підтримали проведення фестивалю. А голова ОДА Валерій Головко став і головою його оргкомітету.
Завдання фестивалю – хоча б певною мірою сприяти самоідентифікації нашої нації, адже кіно – то надійний інструмент, воно швидко може знайти шлях до серця глядача, донести певну думку до особистості, допомогти кожному розібратися у вирі подій і викликів сьогодення саме завдяки мові документів, – говорить засновник фестивалю патріотичного кіно Ганна Левківська. І наголошує: «Адже знаємо, що історію України і нашої нації весь час переписували і продовжують трактувати її, хто як захоче. Хотілось би, щоб нарешті тут дотримувалися документальної правди. Саме тому ми беремо до показу фільми, що створені, починаючи із 2014 року. Те, що було раніше, все ж якоюсь мірою робилося на замовлення. Дуже мало є документальних фільмів, які знімалися за велінням душі. З 2014 року ми збираємо документалістику про нашу Україну, про українців і сподіваємося, що вона допоможе історикам написати нову правдиву історію. Крім того, хочемо показати світу, хто ми, звідки, які ми багаті, щедрі, розумні, бо нас мало знають, мало знають зокрема й про Полтавщину, про те, що це тут народилися Гоголь і Сковорода… Перший кінофестиваль ми провели в Чернігові, на батьківщині Олександр Довженка, – запалили вогонь фестивалю в Сосниці, а тут, у Яреськах, він працював, створював «Землю». До речі, кияни зніматимуть фільм про Полтаву».
Лідер гурту TaRuta, музичний продюсер фестивалю, наш земляк Євген Романенко розповів, що на Театральній площі в Полтаві звучатиме жива музика різних жанрів, виступлять відомі українські гурти, зокрема молодь матиме змогу почути Віктора Винника і гурт «Мері», поп-рок гурту «Натоліч», популярну сьогодні співачку ЕКУ. А оскільки проводиться саме фестиваль документального патріотичного кіно, на полтавській сцені виступатимуть ті гурти, які регулярно їздять в зону ООС і підтримують своїми піснями, своїм словом наших бійців.
Під час фестивалю, як зазначила його медіа-директор Марія Бойко, триватимуть дискусії, пройдуть семінари, майстер-класи, творчі зустрічі, «круглі столи», присвячені актуальним проблемам кінематографа, відбудуться велопробіг, турнір бойових мистецтв, ексклюзивна виставка авто, працюватиме містечко майстрів народного мистецтва.
У складі журі фестивалю – найшановніші фахівці у сфері документального кіно: кінорежисер, сценарист, актор, академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України Михайло Іллєнко; режисер-документаліст, заслужений діяч мистецтв України Валентин Сперкач; голова Національної спілки кінематографістів України, кінокритик, сценарист Сергій Тримбач; письменниця, народний депутат України Марія Матіос. Призери фестивалю, крім статуетки «Берегиня», цього року отримають і грошові премії.
Організатори наголошують: якщо фестиваль зацікавить полтавців і збере велику кількість глядачів, він проводитиметься саме в нашому місті й надалі.

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий