Кінодрама про визвольну боротьбу

У Палаці культури Кременчука відбувся прем’єрний показ повнометражного фільму “Посттравматична рапсодія” українського режисера Павла Когута. За основу сценарію була взята однойменна п’єса Дмитра Корчинського. На зустріч із кременчужанами приїхала команда творців фільму, у тому числі й Дмитро Корчинський, який працював над сценарієм; автор музики, лідер гурту “Хорея Козацька” Тарас Компаніченко, який зіграв кобзаря, виконавець головної ролі, актор Назар Борушок.
В основі сюжету кінострічки – трагічна доля бійця добровольчого батальйону “Донбас” Сашка, який отримав поранення у бою під Іловайськом і змушений самотужки добиратися до українських позицій. Під час своєї сповненої болю й тяжких випробувань дороги контужений боєць зустрічає представників різних історичних епох – Київської Русі, Гетьманщини, Другої світової війни, протягом яких в Україні триває визвольна боротьба.
Гостей приємно вразила переповнена велика зала міського Палацу культури й відкритість кременчуцьких глядачів.
– Кінострічка “Посттравматична рапсодія” – в цілому про Україну, про людське буття, значною мірою – про війну. Над її створенням працювали люди, які знають, що таке війна, – зазначив Дмитро Корчинський, спілкуючись із журналістами.
Фільм у стилі інтелектуального арт-хаусу “Посттравматична рапсодія” був знятий всього за три дні за небюджетні кошти. Більшість ролей у кінострічці зіграли бійці АТО, волонтери. Так, одну з епізодичних ролей зіграв наш земляк, кременчужанин, учасник оборони Донецького аеропорту, боєць 81-ї десантно-штурмової бригади Артем Безверхий. У фільмі глядачі можуть побачити й Анатолія Пашиніна – російсько-українського актора, який від самого початку неоголошеної війни захищає Україну. Він і парамедик ASAP “Ангели Тайри” Юлія Тайра Паєвська приїхали на зйомки з фронту. Члени творчого колективу знають про війну із підступним сусідом із власного досвіду, кінострічка сповнена живих діалогів і автентичної української музики. Усе це додає “Посттравматичній рапсодії” правдивого, без фальшивих нот, звучання.

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий