Кипарис допоможе

Кипарис допоможе

«Які народні засоби ви порадите при подагрі?»
М.Т.ЛУЧКО.
Кипарис вічнозелений (кипарис вечнозелёный; Cupressus sempervirens) – однодомна вічнозелена голона-сінна деревна рослина родини кипарисових, з пірамідальною або розлогою кроною, до 30 метрів заввишки.
Батьківщина кипариса вічнозеленого – Північний Іран, Мала Азія, острови Егейського моря, Кріт і Кіпр. У Криму його вирощують як декоративну рослину.
З лікувальною метою використовують повністю достиглі шишки. Рослина неофіцинальна.
Кипарис вічнозелений містить 0,2–0,5% ефірної олії, основними компонентами якої є a-пінен (22–55%), лимонен (3–5%), терпінолен (1,5–6%), b-пінен (1,5–5%) і камфен (0,5– 4%).
У зелених насадженнях Криму кипарис вічнозелений виконує естетичну, санітарну та гігієнічну функції, збагачує повітря біологічно активними речовинами. Леткі фітонциди кипариса знезаражують повітря від шкідливих мікроорганізмів (на 40–56 відсотків), особливо від збудників запальних захворювань дихальних шляхів, виявляють позитивну терапевтичну дію на хворих з хронічними неспецифічними захворюваннями легень.
Ароматерапія вдало доповнюється елементами рефлекторної естетотерапії за рахунок краси самих рослин, незвичайної форми листя і гами кольорів, які благотворно впливають на центральну і вегетативну нервові системи.
Поєднання високих декоративних якостей з антимікробною активністю летких виділень робить цю рослину невід’ємною належністю зелених насаджень знаменитих приморських здравниць Криму. Відвар шишок використовують у народній медицині для місцевих ванн при подагрі.
Беруть третину відра шишок, доливають доверху водою, кип’ятять 15–20 хвилин, охолоджують до температури 30–40° і використовують для місцевих ванн при подагрі. Процедуру закінчують, коли температура відвару стане кімнатною.

Поділися:

Добавить комментарий