Інформаційний кур’єр

Китайський вектор аграрного сектора

КНР пропонує співпрацю полтавським виробникам м’яса

У Полтавській ОДА відбулася зустріч з делегацією провінції Юньнань, що розташована на півдні Китайської Народної Республіки. Йшлося про експорт продукції тваринництва з Полтавщини до Китаю. Гості також зацікавилися іншою сільськогосподарською продукцією з України.
– Полтавщина виробляє велику кількість молока, рослинної продукції. Можемо експортувати сою та сухе молоко. Також можемо постачати органічну продукцію, – зазначив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов.
За попередніми домовленостями, щомісяця Полтавщина має постачати близько 100 тонн продукції.
– Провінція Юньнань займає третє місце в Китаї за економічними показниками. Як тільки ми ознайомимося з вашою продукцією, відразу звернемося до керівництва Китаю, щоб налагодити співпрацю, – сказала генеральний директор китайської сільськогосподарської компанії «Binzhou Enmu Agriculture Ltd» Мері Чжао.
Голова ОДА Олег Синєгубов зазначив, що Полтавська область готова розвивати партнерство. Однак, щоб експортувати продукцію, підприємства повинні пройти відповідну сертифікацію, щоб відповідати вимогам Китаю.
– Ми зацікавлені в тому, щоб домовленості з китайською стороною були досягнуті. З нашого боку буде надано методичну та організаційну допомогу полтавським агроформуванням для отримання ліцензій з поставок м’яса в Китай, – сказав Олег Синєгубов.
Фахівці головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області готові надати фахову підтримку та необхідні консультації всім операторам ринку, що бажають здійснювати експорт м’яса до Китайської Народної Республіки за адресою: м. Полтава, вул. Воскресенський узвіз, 7, тел. (0532) 60-66-47, управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини – тел. (0532) 56-99-63, або безпосередньо в територіальних управліннях (районних, міських, міськрайонних) за місцем розташування потужностей.
Як повідомлялося раніше, погоджено ветеринарний сертифікат для експорту української замороженої яловичини до Китаю. На завершальному етапі перебуває і відкриття ринку експорту українського м’яса птиці до КНР.

Підготувала Юлія Хоменко.

Поділися:

Добавить комментарий