Кліматична мобілізація

Кліматична мобілізація

У рамках всесвітньої акції “Дій за клімат”, спрямованої на об’єднання зусиль світової громадськості у протидії негативним кліматичним змінам, у Кременчуці, Полтаві й Диканьці відбулося кілька заходів. Так, у наддніпрянському місті волонтери роздавали інформаційні буклети, розповідали про переваги відновлювальних джерел енергії й демонстрували роботу сонячної електростанції. Тим, хто зацікавився цим екологічно чистим джерелом енергії, екологи-активісти розповідали про можливість встановлення сонячних батарей у приватному домоволодінні й легального їх підключення за так званим “зеленим тарифом”.
Бажаючі мали змогу підписати листівки “Я маю право на безпечне довкілля” на ім’я міського голови Кременчука Віталія Малецького, депутатів та членів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. В них городяни вимагали у найкоротші терміни розробити та запровадити в місті дієву екологічну і кліматичну стратегії. “Ми прагнемо, щоб повітря в Кременчуці стало чистим, а вода в Дніпрі й у водопровідних кранах – безпечною для здоров’я. На жаль, наше місто вже потерпає від погодних аномалій так само, як і Київ, Львів чи Херсон. Клімат змінюється, і ми мусимо гуртуватися, щоб запобігти порушенню екологічного балансу в природі навколо нас”, – зазначив координатор акції “Дій за клімат” у Кременчуці Олег Гапон.
Окрім міст Полтавщини, участь у глобальній кліматичній мобілізації взяли Івано-Франківськ, Запоріжжя, Житомир, Київ, Львів, Миколаїв, Рівне, Одеса, Черкаси, Чернівці, Чортків та Хмельницький.

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий