"Koles. Життя в мистецтві"

«Koles. Життя в мистецтві»

Щорічна, уже традиційна, виставка полотен видатних митців із фондової колекції Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка цього разу присвячена незабутньому народному художникові України Володимиру Колеснікову (1951–2014). Адже саме він свого часу став ініціатором будівництва в Полтаві Галереї сучасного мистецтва. Цьогоріч виповнилося уже 20 років, як вона функціонує в нашому місті, і минає 100 років із дня заснування Художнього музею, що міститься вже багато років під цим же дахом.

«Koles. Життя в мистецтві» – так назвали організатори виставку Володимира Колеснікова, урочисте відкриття якої відбулося 6 грудня. Нагадаємо, що майбутній художник народився в Луцьку, але ріс, навчався і багато років жив і працював у Полтаві, любив її. І вже після переїзду до Києва наприкінці 1990-х років він часто приїздив у рідне його душі місто, знайомив полтавців із новими своїми творчими здобутками. Минулого року тут було відкрито меморіальну дошку його пам’яті. Нині на виставці представлені роботи, які художник подарував Полтавському музеєві, а також твори із приватних та родинних колекцій. Сини Володимира Григоровича – Володимир і Дмитро – також стали художниками, цього разу Володимир Колесніков-молодший узяв участь в урочистостях.
На виставках із фондів музею, які стають своєрідним підсумком роботи колективу наприкінці року, так само традиційно відбувається урочисте вручення щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка. До слова, Володимир Колесніков був удостоєний цієї престижної мистецької відзнаки одним із перших, у 2010-му.
Цього року лауреатами стали: у номінації «Образотворче мистецтво. Скульптура» – Сергій Олешко; в номінації «Громадська діяльність, організація і проведення мистецьких акцій» – колектив народного аматорського ансамблю скрипалів-викладачів Полтавської дитячої музичної школи №1 ім. П.І.Майбороди, керівник колективу Тетяна Лисенко та концертмейстер Наталія Єфремова; у номінації «Наукові праці та дослідження в галузі мистецтва» – Тетяна Луньова; в номінації «Образотворче мистецтво. Живопис» – Анатолій Лавренко; в номінації «Сприяння розвитку та поповненню колекції Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка» – Тетяна Грицай; у номінації «Образотворче мистецтво. Графіка» – Галина Рідна.
Виставка триватиме до кінця січня 2020 року.

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий