Думка про те, що деякі рослини можна не обрізати, не відповідає дійсності. Дерева, кущі, квіти, декоративні насадження потребують цієї процедури.
Якщо ви вибираєте між осінньою та весняною обрізкою, то для винограду краще перший варіант. Цьому є логічне й наукове пояснення. Справа в тому, що восени всі біологічні процеси сповільнюються. І це є ключовим моментом.
Після обрізки виноград не буде прагнути поновитися. Отже, не буде витрачати в надмірній кількості поживні речовини та енергію.
Є ще один важливий момент. Саме восени не буде надмірного витікання соку, а ще в цей час ви не зашкодите брунькам. Весною такі ризики значно вищі.
Зверніть увагу, що обрізку проводять після огляду рослини. Якщо пагони в винограду стали з коричневою корою, тоді час для проведення робіт настав. Листя також є показником. Воно має стати жовтим або червоним.
Обрізку треба проводити тоді, коли температура повітря встановлюється на рівні від 0 до +5 градусів. Не забудьте, що виконувати роботи можна тільки гострим та стерильним садовим інструментом.
https://useti.org.ua/