Коли суддя “ламає” гру…

«Ворскла» – «Шахтар» – 0:2

«Ворскла» досить жваво розпочала поєдинок і близько тридцяти хвилин переважала гостей як у контролі гри, так і у небезпечних моментах. Мабуть, вирішальний момент у матчі стався на 29 хвилині гри, хоч рахунок під час того доволі суперечливого епізоду і не було відкрито. Справа в тому, що Олів’є Тілль, який уже отримав жовту картку, завершуючи небезпечну атаку «Ворскли», в падінні зіштовхнувся з воротарем донеччан Трубіним. І якби ж то голкіпер «Шахтаря» справді отримав важку травму, питань щодо другого «гірчичника» і автоматичного вилучення, мабуть, і не виникло б, але ж такої травми не було… Тож спочатку вболівальники «Ворскли» (що емоційно обурювалися з трибун, і чого лише не почув про себе арбітр), а потім й більшість футбольних спеціалістів дійшли висновку, що саме цим вилученням головний суддя поєдинку Сергій Бойко «поламав» гру. «Біло-зелені» не лише втратили одного з лідерів команди, але й залишилися у меншості. До речі, опосередковано погодився, що саме цей момент був ключовим у поєдинку, і наставник «гірників» Роберто де Дзербі. Після матчу, зазначивши відносно «червоної» картки Тіллю, що бувають різні інтерпретації, коуч «Шахтаря» визнав: «Звісно, після видалення нам полегшало. Грати 11 проти 10 – це не те саме, що 11 на 11».
До честі «Ворскли», залишившись у меншості, команда зовсім не знітилася, хоча і відійшла назад, віддавши ініціативу гостям. Перша половина матчу завершилася з нульовим рахунком, а у другій «Шахтар» таки «дожав» полтавців. Долю поєдинку вирішили два м’ячі, забиті на 65-й (до речі, у цей момент перервалася домашня серія «Ворскли» без пропусків голів в УПЛ, яка тривала впродовж 303-х хвилин) та 78-й хвилинах зустрічі. Варто зазначити, що «розписалися» у воротах «ворсклян» Тете і Соломон, якими Роберто де Дзербі підсилив гру саме після перерви. 0:2. Але це поразка, за яку не соромно.
На післяматчевій прес-конференції очільник полтавців у цьому матчі Олександр Омельчук (головний тренер «Ворскли» Юрій Максимов відбував дискваліфікацію за видалення у грі з «Олександрією») зазначив: «Відбулося справжнє свято футболу, зібралося багато вболівальників, наші футболісти дуже хотіли їх не засмутити, вийшли на гру з великим бажанням, але десь не вистачило сил. Все ж грати майже півтора тайму у меншості проти «Шахтаря» важко. Все одно, хлопці – молодці, йдемо далі, готуємося до кубкової гри». (Звіт про матч 1/8 фіналу Кубка України, що відбувся у середу, 27 жовтня, коли цей номер «Зорі Полтавщини» вже був підписаний до друку, читайте у наступному числі нашої газети).
***
Незважаючи на поразку, «Ворскла» зберегла третю сходинку турнірної таблиці, хоча до полтавців впритул наблизилася «Зоря», яка свій поєдинок виграла. Матч 13 туру «біло-зелені» знову проведуть на стадіоні імені Олексія Бутовського. Початок гри з «Чорноморцем» – о 19.30 в понеділок, 1  листопада.