Команда молодості: "Маяк"  робить ставку на місцевих гравців

Команда молодості: «Маяк» робить ставку на місцевих гравців

На своїх шпальтах «Зоря Полтавщини» неодноразово розповідала про здобутки аграрної компанії «Маяк» – одного з лідерів сільськогосподарської галузі Полтавщини у рослинництві, тваринництві, виробництві натуральних продуктів харчування, що, зокрема, реалізуються через власну мережу «Рідне село», яка складається з більш ніж півтора десятка магазинів (серед яких шість супермаркетів) у Полтаві, Котельві, Рублівщині, Милорадовому, Козлівщині.
ТОВ «Агрофірма «Маяк» на рівні з виробництвом якісних, натуральних, безпечних для здоров’я людей продуктів харчування є вагомим благодійником-меценатом, який за свої кошти збудував церкву в Котельві, допомагає медичним, навчальним закладам, дитячим садочкам. Ще одним напрямком діяльності є підтримка здорового способу життя молоді, спорту. Більше десяти років тому створено футбольний клуб «МАЯК». За ці роки команда розвивалася та показувала високі результати на футбольній арені Полтавщини. Виховали не одного молодого гравця, що пройшов шлях від дублерів до аматорської команди. Компанія підтримує та розвиває футбол на Котелевщині та завдяки цьому поширює спортивну культуру, забезпечує дозвілля та залучає до спортивних занять широкі верстви населення. Тож наша сьогоднішня розповідь – про
команду однодумців, команду молодості – котелевський футбольний клуб «Маяк».

«Основна мета компанії: підтримка та розвиток місцевих вихованців»

Надвечір, коли спека потроху стала спадати, закінчився робочий день, і футболісти почали збиратися на одне з крайніх передсезонних тренувань, журналістська команда нашої газети завітала на котелевський стадіон «Колос», яким роками опікується ТОВ «Агрофірма «Маяк». Нас зустрів керівник футбольної команди Юрій Задорожний. Він щойно привіз гравцям нову форму та необхідну спортивну амуніцію.
– Одразу хочу зазначити, – наголосив Юрій Станіславович, – ФК «Маяк» – це не проект, в який вкладаються кошти, щоб зібрати потужних гравців, залучити професіоналів з інших міст та районів. Від початку існування клубу президент команди, генеральний директор ТОВ «Агрофірма «Маяк» Вячеслав Іванович Прийма зробив ставку на своїх вихованців та на розвиток футболу Котелевського району. Головна мета компанії – залучити до занять спортом, здорового способу життя якнайбільше молоді, і молоді саме з рідного краю.
Цьогоріч відбулася зміна поколінь як серед футболістів, так і на тренерському містку. Відповідно до спільного рішення гравців та президента футбольного клубу Вячеслава Івановича команду тренуватиме молодий, амбітний та граючий тренер, також вихованець котелевського футболу, Вадим Пигида. Допомагатиме йому досвідчений фахівець, який власне і розкрив футбольний талант Вадима, був його тренером, – Ігор Олександрович Бондаренко. Сподіваємося, що цьогоріч команда «зіграється» і демонструватиме хороші результати, а найголовніше – цікаву гру.
Чемпіонат області 2020 року серед дорослих команд через епідемію коронавірусу розпочинається пізніше, а юніорські ігри взагалі скасовано, тож серед наших супротивників у групі «А» першої ліги першості Полтавщини будуть навіть молоді гравці полтавської «Ворскли». Сподіваюсь, турнір буде цікавим. Користуючись нагодою, хочу звернутися до наших вболівальників: хоча відвідини стадіону через карантин нині не є бажаними, ви завжди зможете слідкувати за перебігом футбольних баталій через соціальні мережі. Ми зробимо все можливе, щоб інформація надходила максимально оперативно, а коли карантин закінчиться, у вас з’явиться можливість підтримати улюблену команду і на нашому стадіоні.

«Пропозиція була неочікуваною, але намагатимусь працювати засукавши рукава»

Поки гравці «Маяка» збиралися на тренування, ми встигли поспілкуватися з новим головним тренером команди Вадимом Пигидою та його помічником Ігорем Бондаренком.
– Чесно кажучи, – зазначає новий коуч команди, – пропозиція очолити клуб була дещо неочікуваною. Я ще молодий (сміється), лише 32 роки, хотілося ще просто пограти, а не керувати з тренерського містка, але, сподіваюся, ще принесу користь команді і на футбольному полі. Та коли Вячеслав Іванович запропонував, то я сказав, що «засукаю рукава» і зроблю все можливе, щоб клуб і гравці розвивалися. Взагалі стратегія президента клубу – це створення саме котелевської команди. В «Маяку» нині 25 гравців, 19 з них – наші вихованці, перейшли з дубля, семеро – цьогоріч – зовсім молоді, віком до 20 років. Взагалі середній вік команди десь близько двадцяти трьох років. Одразу, ще й як гравець, який довгий час грав у клубі, хочу висловити президенту клубу Приймі Вячеславу, керівнику команди Задорожному Юрію, адміністратору Кравченку Олександру, всім іншим співробітникам Агрофірми «Маяк», які причетні до допомоги клубу, щиру вдячність за турботу. Починаючи зі стадіону, який облаштований всім необхідним, щоб гравцям і тренерам було комфортно, – душовими, роздягальнями, кімнатою з тактико-технічного розбору матчу, яка дає можливість передивлятися минулі ігри, розбирати моменти, вносити корективи після ретельного аналізу, та закінчуючи всією необхідною амуніцією.
Дякую і своєму попереднику, тренеру з Пархомівки Сергію Івановичу Шелягу, в якого багато чому навчився за роки спільної роботи, поки він тренував «Маяк», намагатимусь використати весь отриманий досвід задля блага команди.
– Ти ще й як гравець допоможеш, – долучається до розмови Ігор Бондаренко, – я тобі «на лавці» спортивну форму втрачати не дозволю. Взагалі «по молодості» з Вадима міг вийти гравець рівня збірної України. І це ж не лише він один такий у нас…
– Так, – продовжує Вадим Пигида, – якби зібралися всі котелевці, які колись покинули футбол чи перебралися в інші краї, проявили себе в свій час, збірна команда всіх років на рівні області у нас була б «зоряна». В складі ще районного котелевського «Колоса» ми, наприклад, вигравали Кубок області. У 2007–2008 роках у нас була дуже потужна команда. Потім, на жаль, спад, але, на наше щастя, плече підставила Агрофірма «Маяк». Тож я дуже задоволений, що керівництво клубу робить ставку на молодих гравців, підтримує їх матеріально. Поки нікого не хочу виділяти, але бачу серед них кілька досить перспективних гравців. До речі, у нас в клубі грає син Вячеслава Івановича – Валерій. Здібний юнак, який подає надії, але жодних поступок ніхто йому не дає. Ветеран чи новачок – на поле виходитимуть ті, хто краще тренуватиметься і проявить себе у грі. З моєї точки зору, в першу чергу в команді має бути дисципліна, всі хлопці мають один одного підтримувати і поважати. А бажання грати їм «не позичати» – будемо боротися!
Стосовно завдань на сезон, ми розуміємо, і в цьому нас підтримує керівництво, що зміна поколінь, звичайно, не дозволить боротися за чемпіонство, але націлюємося на високі місця турнірної таблиці.

«Ми всі – як одна сім’я!»

Поспілкувалася «Зоря Полтавщини» і з гравцями «Маяка» усіх трьох поколінь, які нині захищають честь футбольної Котельви у групі «А» першої ліги чемпіонату Полтавщини.
Представник старшого покоління Віталій Крикун, мешканець сусідньої Пархомівки (Харківська область, Краснокутський район), – один з небагатьох, так би мовити, легіонерів, грає за ФК «Маяк» другий сезон.
– Від Пархомівки до Котельви, – зазначає Віталій, – відстань не набагато більша, ніж до Краснокутська. А нині Котельва мені вже ледь не ближча, ніж Пархомівка. Тут, на Котелевщині, дуже опікуються футболом. Ставка робиться на те, щоб молодь залишалася у Котельві, їх всіляко підтримують. А наше завдання нині – «підтягнути» спортсменів до того рівня, який дозволить добиватися відчутних перемог, які, думаю, у ФК «Маяк» не за горами. Підкупає атмосфера, яка панує в команді. Молодь, яка прийшла цього року, досить талановита.
Підтримує в цьому більш досвідченого товариша по команді і представник середнього покоління «Маяка», 23-річний Дмитро Дзядович. Мешкає у Котельві, у футбол грає з дитинства. Зазначає, що весь час відчуває допомогу керівництва рідного клубу.
– Футбол для мене все, – продовжує Дмитро, – можна сказати, сенс життя. У нас справді дуже згуртований колектив. Звичайно, серед гравців є конкуренція, нікому не хочеться сидіти «на лавці». Всі рвуться «в бій» – грати, вигравати. Тим більше, що від цього залежить і фінансова винагорода. Але ця конкуренція є здоровою, «остраху» немає, це навпаки мотивує. У тренерів немає «любимчиків» – грати буде той, хто сильніший. З цього року команду очолив наш котелевський футболіст, товариш по команді, з яким грав разом. Особисто для мене це було певною несподіванкою, думаю, що команда від цього призначення лише виграє. Нас дуже підтримує керівництво Агрофірми «Маяк» – догляд за стадіоном, форма, м’ячі, забезпечення виїздів, все необхідне, одним словом. Тож намагатимемося виправдати довіру.
Цього року до основного складу «Маяка» доєднався юний, але дуже перспективний лівий півзахисник Владислав Крикливець. Він також котелевець і, незважаючи на молодий вік (йому лише 16 років), уже встиг пограти за дублерів «Маяка» та навіть у першій молодіжній лізі України, захищаючи кольори полтавського клубу «Молодь». Разом із своєю колишньою командою котелевський футболіст став переможцем групового етапу і бронзовим призером фінального турніру чемпіонату України.
– Буду робити все можливе, щоб допомогти команді. Не секрет, що минулого року сезон у клубу не задався, намагатимемось цьогоріч зіграти краще. У нас новий тренер, він молодий, але вже має досвід тренерської роботи у дитячому футболі, сам дуже гарно грав, хлопці його слухаються. Сподіваюся на те, що команда себе проявить, а команда у нас дуже дружна.
Спливав спекотний червневий день, хлопці з ФК «Маяк» стали до тренування. Попереду – нелегкий сезон, двобої з потужними зіграними командами, в деяких з них виступають досвідчені «легіонери», але хочеться вірити, що ставка на молодь, яку зробило керівництво клубу, обов’язково виправдає себе. Та найголовніше, що завдяки залученню до основи команди молодих земляків «Маяк» заохочує місцевих спортсменів, дає їм шанс проявити свій хист на батьківщині, підтримує інтерес до футболу у наступних поколінь котелевських футболістів. Адже який підліток, що живе футболом, не мріяв забити гол, що принесе його команді лаври переможця саме на своєму стадіоні, у присутності своїх рідних, друзів, знайомих!
Удачі тобі, «Маяк»!

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ,
“Зоря Полтавщини”.

 

Добавить комментарий