Команда  Олександра Удовіченка комплексно освітлює пішохідні переходи

Команда Олександра Удовіченка комплексно освітлює пішохідні переходи

Потрапити під колеса автомобіля, не порушуючи правил, – в останнє десятиліття в Полтаві це було просто. Чому? Багато небезпечних перехресть не мали ні освітлення, ні світлофорів. І виправляти ситуацію ніхто не збирався

Протягом 2008–2018 років рівень аварій у Полтаві залишався стабільно високим. Пішохідні переходи без освітлення й світлофорів, особливо біля навчальних закладів, ставили під ризик життя полтавців, зокрема й дітей.
Зараз цю гостру багатолітню проблему вирішує команда Олександра Удовіченка «Рідне місто». З ініціативи її члена, заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка поряд з освітленням крупних «темних зон» займаються і пішохідними переходами:
– Цю проблему ніхто й ніколи не вирішував. Досвіду такого в міських комунальників не було, тому на першому етапі ми зібрали офіційну поліцейську статистику щодо кількості ДТП та проаналізували звернення громадян за останні 3 роки. Так було визначено перелік найнебезпечніших і найзавантаженіших переходів. Насамперед – поблизу шкіл, дитсадків, лікарень. Для освітлення застосували сучасні LED-лампи. А безпосередньо на дорогах встановили розміточні дорожні вставки – проблискові ліхтарики. Таким чином ми підвищили рівень безпеки одразу на великій кількості проблемних перехресть.
За 1,5 року в Полтаві вперше освітлено 59 переходів. Але є настільки складні, настільки аварійно-небезпечні місця, за які потрібно братися комплексно.
Одне з них – перехрестя вулиць Петлюри й Зигіна. На ньому постійно, з року в рік, траплялися ДТП.
Зараз там встановили світлофор. Але тільки ним не обмежилися – за сучасними стандартами, так би мовити, «під ключ» облаштували весь периметр (те ж саме освітлення, турнікети, розмітку, сигнали для людей з інвалідністю). Команда працює над тим, щоб такі комплексні вирішення стали в Полтаві нормою. Робота триває.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
– Полтавці повинні відчувати себе безпечно в будь-який час доби та в будь-якому місці. Для цього потрібно комплексно освітлювати всі перехрестя. Переконаний, що тільки продуманий системний підхід здатний усунути ризики, які загрожують мешканцям.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий