Комп'ютери для  сільських бібліотек

Комп’ютери для сільських бібліотек

Комп'ютери для  сільських бібліотекНещодавно в рамках проекту Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта» 61 бібліотеці Полтавщини передали 150 комп’ютерів. Урочиста церемонія відбулася в обласній бібліотеці.
На захід до Полтави приїхала і заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. Вона переконана, що саме бібліотеки мають стратегічне значення для підвищення цифрової грамотності українців. З її слів, в Україні 2120 комп’ютерів уже передали книгозбірням, які в рамках реформи перетворюються на цифрові хаби. Першу партію комп’ютерів у нашій області отримали Оболонська, Гребінківська, Козельщинська, Лохвицька, Глобинська, Котелевська, Оржицька та Семенівська громади.
«Наразі ми маємо на меті навчити 6 мільйонів українців цифрової грамотності за 3 роки. Запустили онлайн-платформу «Дія. Цифрова освіта». Там розміщено більш ніж 55 освітніх серіалів для різної аудиторії. Друга частина нашого проекту – мережа хабів, створення точок доступу до Інтернету, комп’ютерної техніки, гаджетів. Усі люди, які хочуть навчитись цифрової грамотності, можуть це зробити безкоштовно. На жаль, в Україні ще є цифровий розрив і не всюди є доступ до Інтернету. Хаби створюються для того, щоб кожен українець міг навчитись «комп’ютерній» грамотності. Наш пріоритет – допомогти бібліотекам максимально цифровізуватись», – розповіла Валерія Іонан.
За статистикою, наразі у державі є понад 15 000 публічних бібліотек. Більшість із них не є сучасними читальнями, адже це сільські бібліотеки у глибинці. Лише близько 30% оснащені комп’ютерами та підключені до мережі Інтернет. Захід у Полтаві – частина масштабної ініціативи з передачі 5000 комп’ютерів бібліотекам по всій країні. Його вдалося реалізувати завдяки наданню техніки партнерами – Favorit Foundation, об’єднанню державних зусиль, місцевої та обласної влади. Партнерами виступили і Офіс Президента України та Українська бібліотечна асоціація.
«Думка, що комп’ютери є в кожній родині, – помилкова. Особливо якщо це стосується сільської місцевості. Дуже хочеться, щоб в кожному селі був доступ до Інтернету, щоб кожна людина мала доступ до цифрових знань. Дуже радіємо, коли отримуємо відгуки, що саме завдяки цій техніці літні люди навчились сплачувати комунальні послуги або можуть зв’язатися із родичами за кордоном», – зауважила кураторка проектів Благодійного фонду Favorit Foundation Маріанна Ковеня.
Як повідомив заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Полтавської ОДА Ігор Панченко, зараз на Полтавщині діє понад 170 хабів цифрової освіти. Практично всі вони створені на базі бібліотек. Також він зауважив, що у стратегії Полтавської області на 2021–2027 роки передбачено, щоб мінімум 200 тисяч жителів були залучені до цифрової грамотності через платформу «Дія». А з моменту впровадження проекту навчання цифровій грамотності на платформі «Дія. Цифрова освіта» на базі бібліотек вже пройшли навчання понад 2 000 громадян.

Поділися:

Добавить комментарий