Комплексна програма соціального захисту населення успішно реалізується

Комплексна програма соціального захисту населення успішно реалізується

Системність та послідовність – головні характеристики системи соціального захисту населення Полтавської області, яка спрямована не лише на вирішення одномоментних завдань, а покликана на забезпечення потреб населення в соціальних гарантіях на постійній основі.
Відтак, вже не один рік поспіль в області застосовується комплексний підхід до забезпечення засад державної політики соціального захисту на регіональному рівні шляхом реалізації Обласної програми.
За рахунок виконання заходів обласної Комплексної програми соціального захисту населення, яка є одним із найефективніших інструментів надання місцевих соціальних гарантій, є змога не просто посилити рівень державної соціальної підтримки населення, а й оперативно та адресно реагувати на потреби уразливих категорій як мешканців області, так і внутрішньо переміщених осіб.
Відтак, в рамках 33 напрямів Програми із загальним обсягом фінансування на рівні понад 91 мільйон гривень соціальним захистом охоплено понад 36 тисяч мешканців області з числа уразливих категорій населення.
Не менш важливим є той факт, що з урахуванням вимог військового часу та нових завдань напрями та заходи Програми постійно розширюються та доповнюються, забезпечуючи її актуальність та затребуваність.
Одним із пріоритетних напрямів програми є адресна підтримка захисників і захисниць України та членів їхніх сімей, яка забезпечується за рахунок виплат грошової допомоги та надання інших державних соціальних гарантій.
Станом на 01.11.2022 року з обласного бюджету за цим напрямом проведено виплату грошової допомоги та пільг на загальну суму 17,8 млн грн, яка спрямована:
членам сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України, а також ветеранів війни з числа учасників АТО/ООС, воїнів-інтернаціоналістів;
особам, які отримали поранення під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України;
загиблим (померлим) та постраждалим цивільним особам внаслідок бомбардувань, авіаударів та інших ушкоджень в період військового стану в Україні.
Також не менш важливим є забезпечення надання грошової допомоги згідно з встановленими статусами, а саме: вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; сім’ям з дітьми, які мають інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи, – на сьогодні це майже 1700 отримувачів на загальну суму понад 5 млн грн.
Департаментом соціального захисту населення забезпечено всі необхідні розрахунки, для того, щоб майже 700 сімей, які мають в своєму складі дітей з інвалідністю підгрупи А, отримали в грудні 2022 року грошову допомогу в рамках Програми на загальну суму понад 2 млн грн.
На сьогодні Комплексна програма соціального захисту населення Полтавської області є найбільш повним та універсальним інструментом забезпечення місцевих соціальних гарантій, заходи якої буде продовжено і в наступному 2023 році.

Поділися:

Добавить комментарий