Інформаційний кур’єр

Комплексне ІТ-рішення для сільгоспвиробників

Максимальна діджеталізація сільського господарства, а значить повний цифровий контроль, починаючи від руху техніки й закінчуючи вегетаційним розвитком рослин на полях, – усе це стає реаліями сьогодення аграрної галузі. Тобто з планшета чи комп’ютера за допомогою супутникових систем можна прогнозувати більш точну урожайність на полях, контролювати хід польових робіт, вирішувати проблеми з розвитком рослин, пошкодженням урожаю шкідниками тощо. А також мати, так би мовити, “під рукою” всю інформацію щодо будь-якої земельної ділянки: скільки опадів випало, коли внесено добрива, де забур’янені території, коли закінчується термін її оренди й таке інше.
Застосування сучасних onlinе-технологій та інформаційних систем в агровиробництві, отримання практичних навичок із впровадження інформаційної системи Soft.Farm та інтеграції роботи з іншими інформаційними системами з безпосереднім внесенням даних – такою була мета проведення всеукраїнського науково-практичного семінару на тему «Засоби сучасних online-технологій та інформаційних систем в АПК», що відбувся в Полтавській державній аграрній академії.
Учасників семінару привітали й побажали плідної роботи ректор ПДАА Валентина Аранчій, директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов. Наголошувалося, що в академії вже 3 роки функціонує факультет інформаційних технологій, де студенти вишу здобувають теоретичні знання, практичні навики.
Учасники заходу, а це керівники та провідні фахівці аграрних підприємств різних форм власності, фермери, приватні підприємці та інші зацікавлені особи, ознайомилися з теоретичними аспектами застосування сучасних технологій для збору, накопичення та обробки інформації аграрних підприємств, а також взяли участь у роботі практичного тренінгу під керівництвом команди розробників інформаційної системи Soft.Farm на прикладі обробки даних конкретних підприємств, за участю їхніх представників.
У першій частині семінару присутні прослухали доповіді на теми: «Комплексне ІТ-рішення для агровиробників, онлайн-сервіс Soft.Farm», «Контроль висіву – від Soft.Farm, сучасне рішення керування посівною кампанією», «Системи контролю діяльності аграрного підприємства на основі супутникових систем обробки даних», «Відеоаналітика як інструмент оптимізації бізнес-процесів в аграрному секторі» та інші.
У другій частині семінару відбулося практичне опрацювання питань формування електронної мапи полів; як отримати дані про пайовиків із Держгеокадастру; формування договорів оренди в системі Soft.Farm; формування бази даних властивостей ґрунтів використовуваного земельного банку й т. д.
За результатами тренінгу його учасникам вручили сертифікати користувачів інформаційної системи Soft.Farm.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий