Кому служать наші “слуги”

Кому служать наші “слуги”

Хоча влада частково нібито й “пішла назустріч” споживачам комунальних послуг у плані тимчасового зниження тарифів на природний газ до 6,99 гривні за кубометр і 1,79 за його транспортування, однак це зовсім не те, що потрібно українцям. Адже мова йдеться лише про опалювальний сезон або на період карантину. До того ж за морозний січень треба буде платити за “драконівськими” цінами на газ. Невирішеними залишаються й питання запланованого здорожчання електроенергії, води (“Полтававодоканал” уже розіслав “листи щастя” с новою ціною за куб води, яка майже на 35% перевищує попередню вартість), опалення багатоповерхівок…
Відтак народні бунти мають своє продовження. Всеукраїнська акція “Тарифний майдан” 15 січня зібрала на площі перед Полтавською ОДА чимало учасників. У натовпі звучало бажання побачити на мітингу керівників місцевої влади. Та оскільки цього не відбулося, були й більш радикальні, зокрема відставки НКРЕКП, уряду та інші…

У виступах громадських активістів озвучувалися численні промахи чинної влади, як то цинізм у висловлюваннях, аморальність при встановленні зарплат чиновникам, продовження недолугої медичної реформи, продаж землі, розпродаж стратегічних державних підприємств, у тому числі продаж колишнього комунального підприємства “Полтавафарм”, склади якого мали площу 10 тисяч квадратних метрів і яке продане владою області у лізинг за 11 мільйонів гривень, та ін., а також були висунуті конкретні вимоги.
– Ми вимагаємо скасування оплати за транспортування нашого природного газу, по наших трубах, по нашій землі, відновлення тарифу на перші 100 кВт електроенергії, введення мораторію на підвищення вартості холодної та гарячої води, опалення житла. І це не прохання – це вимога! Бо це наша земля, це наша країна, – наголосив громадський активіст Роман Стегній.
Також наголошувалося, що вартість полтавського газу для полтавців не повинна перевищувати 2 гривні за кубометр – це його собівартість.
Про безглуздість ситуації, коли ні народ, ні місцеві чи обласні депутати не можуть жодним чином впливати на тарифоутворення, на рішення влади про продаж у приватну власність об’єктів стратегічних галузей (газ, вода, електроенергія, земля…) і водночас небажання, неспроможність чи невміння центральної влади розбудовувати країну, створювати нові робочі місця, неможливість творення справжнього, а не “паперового”, народовладдя, говорили активісти Олег Слизько, Тетяна Донченко та Олексій Романенко.
Слід додати, що учасники полтавського мітингу вдалися й до тимчасового перекриття вулиць Соборності та Сінної.
Цього ж дня акції “Тарифний майдан” із перекриттям автотрас відбулися в Миргороді, Лубнах, Кременчуці.
Проти непідйомних комунальних тарифів протестували також на Одещині, Херсонщині, Черкащині, Житомирщині, Миколаївщині, Харківщині, Сумщині, Рівненщині, Чернігівщині, Львівщині та в інших регіонах нашої країни. Ще одна акція протесту, організована громадською ініціативою “Стоп тарифний геноцид”, з’явилася й на Майдані Незалежності, повідомило “Громадське радіо”.
* * *
Пікетування Полтавської міської ради з вимогою зниження комунальних тарифів відбулося у суботу, 16 січня.
– Я – батько трьох дітей, яких зараз у своїй країні я не можу прогодувати, забезпечити належним чином і через високі комунальні тарифи в тому числі. Їхати до Польщі, аби розвивати економіку цієї країни, я не хочу. Потрібно створювати робочі місця тут. Натомість влада самоусунулася від вирішення проблем простого народу. Їм із теплих кабінетів не видно, як люди молодого віку збирають відходи по смітниках. У нас біля баків скоро буде більше людей, аніж робочих місць. Саме тому я ініціюю звернення до місцевої влади, до Президента з тим, щоб вони були з народом, а не сміялися над нами з вікон своїх затишних апартаментів, – зазначив учасник акції, полтавець Вадим Дудник.
* * *
Незважаючи на сильний мороз, у понеділок, 18 січня, учасники тарифного майдану перекрили рух транспорту по автотрасі Київ–Харків у межах обласного центру. Мітингарі заявили про готовність до радикальних дій…
Більшість учасників акцій “Тарифний майдан” не довіряють обіцянкам влади, хоча напередодні й було проанонсовано певні кроки щодо тимчасового зниження вартості газу.

Депутати й Кабмін домовилися про нову ціну на газ

Народні депутати і представники Кабінету Міністрів провели ввечері 14 січня нараду, на якій домовилися, що максимальна ціна газу на всій території України становитиме 6,99 грн за один кубометр, а тариф на розподіл – максимум 1,79 грн.
Про це в Telegram повідомила народна депутатка від “Слуги народу” Юлія Гришина.
“Ціна буде майже однаковою по країні, без значних відмінностей, як зараз. Загальна сума платіжок із 1 лютого зменшиться на 500–800 грн”, – зазначила нардеп.
На засіданні уряду 18 січня прийнято граничну ціну на газ – 6,99 гривні за кубометр.
* * *
Уряд хоче розробити річний тариф на газ

З метою пом’якшення коливань на ринку газу уряд хоче створити “річний газовий продукт” – фіксовану для споживачів ціну на рік.
Про це повідомив Урядовий портал.
“Державна компанія “Нафтогаз” та інші постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів та запропонують українцям фіксовану ціну”, – розповів Денис Шмигаль.
Він також заявив, що восени минулого року десятки тисяч українців вже підписали річні контракти на постачання газу за ціною 4,70 грн за кубічний метр. За словами Прем’єра, такий принцип вибору фіксованої ціни на місяць або рік діє у більшості країн Європи.

Ціна на електроенергію – під питанням

У Раді зареєстрували проект постанови про вжиття невідкладних заходів для повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт год (у розмірі 90 копійок).
У пояснювальній записці йдеться, що унаслідок встановлення з 1 січня до 31 березня 2021 року фіксованої ціни на електроенергію для побутових споживачів на рівні 168 копійок за 1 кВт/год більшість пенсіонерів, які всіляко заощаджували електроенергію завдяки пільговому тарифу, з 1 січня змушені майже вдвічі більше сплачувати за платіжки.

Відбулася зустріч Кабміну з МВФ щодо газу

У МВФ із занепокоєнням сприйняли рішення Кабміну повернути держрегулювання цін на газ. Влада шукає компроміс.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у четвер, 14 січня, повідомив, що відбулася “конструктивна” зустріч з МВФ щодо цін на газ.
“Позиція нашого уряду: ринок газу в Україні повинен працювати. На жаль, деякі гравці ринку продовжують зловживати становищем, від чого страждають українці. Ми повинні знайти компроміс, захистити людей і допомогти ринку газу розвиватися в майбутньому”, – написав він у Телеграм.
* * *
Хрещенські морози дещо ослабили “тарифний рух”, але схоже, що “здаватися” українці не збираються. Тож далі буде?..

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий