Комунальники косять траву на всій території Полтави

Комунальники косять траву на всій території Полтави

За останнє десятиліття Полтава щоліта страшенно заростала бур’янами. Причина банальна – їх просто ніхто не косив. Зараз наслідки цієї безгосподарності виправляє команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»

Серед міського асфальту й бетону трава – як зелені острівці живої природи. Вони ж так тішать око, чи не правда? Звичайно, правда. Але трава має здатність неймовірно швидко виростати, перетворюючи навколишній простір на пустир. Принаймні саме так було протягом 2008–2018 років у Полтаві.
Якщо ріст трави – це природне явище, то відсутність боротьби з ним – явище вищою мірою неприродне, коли йшлося про комунальні служби. Адже їх безпосередній обов’язок – вчасно, повсюдно й, головне, результативно косити бур’яни. Однак вони ставилися до цього завдання з властивою їм безгосподарністю й байдужістю.
– Покіс трави, здавалося б, – дрібниця, – говорить член «Рідного міста», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. – Але якщо її не косити, як у попередні роки, то Полтава так би й далі стояла по шию в бур’яні. Втім питання я б трохи скоригував: «як саме косити, щоб був результат?». Нічого абсолютно нового ми не вигадали, бо не завжди добре забуте старе – погане. Річ лише в тім, щоб перевірені підходи застосовувалися на системній основі.
У чому ж полягають ці підходи?
По-перше, Олексій Чепурко перевів роботу косарів на бригадний метод. Це дає змогу охопити не окремі ділянки, а всю територію міста й звільнити її від бур’янів за короткі строки.
По-друге, правильний розподіл завдань. У важкодоступних місцях комунальники працюють ручними мотокосами. А там, де оброблювана площа більша, застосовують мотокосарку, прилаштовану до трактора, – так виходить швидше.
І, нарешті, по-третє, покіс трави відбувається за зверненнями людей. Справді, хто краще за самих мешканців знає, де буяють найбільші зарості?
З травня комунальники регулярно косять територію Полтави – і вздовж проїжджої частини, і в дворах. Перелік вулиць, звичайно, довжелезний, проте назвемо основні: Небесної Сотні, Європейська, Мазепи, Героїв Сталінграда, Курчатова, Петлюри, Зіньківська, Шведська, Огнівська, Кукоби, Сакко, Алмазна. Працюють і у віддалених селищах – Рибцях, Ліску, Залізничників, Затуриному, Червоному Шляху. Наразі роботи зі звільнення Полтави від бур’янів тривають.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
– Полтава повинна назавжди стати територією без бур’янів. Для цього не треба винаходити велосипеда – комунальники мають просто системніше будувати свою роботу. Порядок буде тільки там, де не залишиться жодного сліду безгосподарності.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий