Комунікація та мобілізація в інтересах здоров’я громадян

Комунікація та мобілізація в інтересах здоров’я громадян

У Полтаві відбувся тренінг для медиків, неурядових організацій та працівників соціальної сфери «Комунікація та мобілізація в інтересах здоров’я полтавців». Під час занять, які проводилися з використанням сучасних мультимедійних технологій, учасники вчилися в нових умовах господарювання співпрацювати з громадами, дізнавалися про зміни в системі охорони громадського здоров’я України та світу, профілактику соціально небезпечних хвороб.
З вітальним словом до присутніх звернулася директорка комунальної установи «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» Ніна Дурдикулиєва. Про основні зміни в діяльності галузі охорони здоров’я та подальші кроки медичної реформи розповів заступник головного лікаря комунального закладу «Полтавська центральна районна клінічна лікарня» Руслан Радченко. Як розвивається система громадського здоров’я в нашій країні та світі, поінформувала доцент кафедри соціальної медицини, громадського здоров’я, організації та економіки охорони здоров’я Української медичної стоматологічної академії Інна Бєлікова. Вона наголосила, що черговим викликом перед системою охорони громадського здоров’я стала потреба розробки зручного алгоритму транспортування пацієнтів із травмами, які вони отримали внаслідок дорожньо-транспортних аварій, до місць лікування. За статистичними даними, щороку в Україні 1,35 мільйона людей помирають від отриманих під час аварій травм.
Окрім цього, робота триває у таких напрямках: залучення населення до популяризації правильного способу життя та дотримання рекомендацій центрів громадського здоров’я, боротьба з дезінформацією у соціальних мережах та інших джерелах інформування населення, робота з особливими групами населення з дотриманням їхніх прав, завоювання довіри людей шляхом надання їм своєчасної, компетентної допомоги на основі бази доказової медицини.
Співробітниця благодійної організації «Світло надії» Євгенія Козун розповіла про торішнє дослідження, яке стосувалося обізнаності керівників громад, медиків, жителів та журналістів Полтавщини стосовно функціонування системи охорони громадського здоров’я та першочергових заходів з його збереження. Зі слів дослідниці, опитування показало недостатній рівень обізнаності людей щодо питань, якими опікується дана галузь. Але поступово місцеві жителі починають відмовлятися від самолікування і більше довіряють медикам, керівникам місцевих громад. Тому на них покладена основна функція інформування людей, адже до них дослухаються. Також опитані назвали економічні фактори одними з головних причин того, чому вони приділяють мало уваги громадському здоров’ю. Серед пропозицій щодо покращення роботи галузі пріоритетними були: розробка місцевих програм з профілактики та підтримки громадського здоров’я (за прикладом шишацької районної програми «Шкільне молоко»); боротьба з дезінформацією. Лікар повинен бути авторитетом для своїх пацієнтів, а не «гугл-терапевт»; створення пристосованих зон для курців; обмеження продажу алкоголю в нічний час та попередження пивного алкоголізму серед молоді.
Пандемія – не привід відмовлятися від планового щеплення, переконувала присутніх лікарка-імунолог Полтавського обласного центру дитячої імунології Ольга Бастаногова. Наразі на теренах області вже розпочата імунізація населення від сезонних штамів грипу. Охочі зробити щеплення мають звертатися до свого сімейного лікаря, який повинен виділити термосумку для транспортування вакцини від аптеки до медичного закладу. Саме неправильні умови зберігання та транспортування є головною причиною неефективної дії деяких вакцин, поінформувала тренерка. Поки що Полтавщина, як і Україна загалом, недовиконує норму стосовно планової вакцинації населення. За останні сім місяців було щеплено 47,7 відсотка населення області, в той час, як має бути щеплено не менше 56 відсотків жителів для створення колективного імунітету. У зв’язку з карантином і закриттям шкіл в області дещо понизилася захворюваність населення на кір, краснуху та ендемічний паротит.
Учасники тренінгу отримали інформаційні матеріали, які допоможуть їм в інформаційній діяльності.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий