Кондиціонер і вентилятор: правила  безпечного використання

Кондиціонер і вентилятор: правила безпечного використання

У спекотний сезон навіть найзатятіші противники сучасних технологій поспішають обзавестися охолоджуючою технікою – вентилятором чи кондиціонером. Утім, як користуватися придбаними пристроями грамотно, щоб і комфортні умови навколо себе створити, і шкоди здоров’ю не завдати, з’ясовують далеко не всі.
Наслідки не баряться: чим спекотніше надворі, тим більше власників кондиціонерів хворіє на застуду. Інша небезпека полягає в тому, що побутова техніка, яка працює на охолодження приміщень, може бути джерелом хвороботворних бактерій і, відповідно, фактором, який провокує алергію та інфекційні захворювання.
Як же використовувати охолоджуючу техніку без шкоди для здоров’я?

Поради власнику кондиціонера

Різниця температур. Цей показник не повинен перевищувати 8–10 градусів, а оптимальним варіантом є охолодження повітря в приміщенні на 3–5 градусів. Іншими словами, йдеться про те, що якщо температура на вулиці сягає позначки 30°С, у жодному разі не можна охолоджувати температуру в кімнаті, скажімо, до 18 градусів.
Своєчасні очисні процедури. Кондиціонер є дуже сприятливим середовищем для скупчення бактерій, побутового пилу, шерсті тварин, кухонного жиру і т. д. Від усього цього обов’язково необхідно позбавлятися. Найкраще, щоб очисні процедури виконав професіонал. Вперше майстра потрібно викликати через три роки після встановлення системи.

Надалі – щорічно.

Регулярне провітрювання. Використовуючи кондиціонер у приміщенні чи транспортному засобі, ми закриваємо всі вікна та двері. Це зрозуміло, бо як же інакше відмежуватися від спеки, яка панує за вікнами? Але раз на кілька годин потрібно зупиняти роботу охолоджувача й провітрювати автомобіль, офіс, квартиру. Нехай у приміщенні через це трохи й нагріється, але воно наповниться киснем.
Паралельне зволоження повітря. Кондиціонер, як і обігрівач, сушить повітря. Тому власникам цього приладу бажано придбати також зволожувач повітря. Замість нього можна скористатися вологим рушником: просто повісьте його в кімнаті у будь-якому зручному для цього місці.
Багато хто не знає, що, перебуваючи тривалий час у кімнаті, де працює кондиціонер, потрібно пити більше рідини. Незайвим буде також використання крапель у ніс для зволоження слизової, адже часто саме набряками слизової і нежитем проявляється так звана «застуда від кондиціонера».

Усе добре, що в міру

Напрям потоків повітря. Пам’ятайте, що в жодному разі не рекомендується встановлювати кондиціонер над робочим чи спальним місцем.
«Увімкни і вийди». Візьміть за правило на перші 10–15 хвилин після увімкнення кондиціонера виходити з кімнати.
Не зловживайте. Кондиціювання повітря не має жодної фізіологічної користі, а тому, якщо температурний режим іще дозволяє обходитися без кондиціонера, не вмикайте його взагалі. Із першим «наступом» спеки допоможе впоратися найпростіший вентилятор. Звичайно, охолодити повітря він не допоможе, але ефект приємного «вітерця» створить.
Якщо надворі встановлюється «гарячий сезон» і без кондиціонера вже не обійтися, робіть перерви в його роботі кожні 3–5 годин на півгодини-годину. Пам’ятайте, що зловживання охолоджувальними пристроями може призвести до погіршення здоров’я.

Переваги й мінуси вентиляторів

Зробити вибір на користь вентилятора спокушають і значна різниця у вартості в порівнянні з кондиціонером, і простота в установці та експлуатації. Проте варто пам’ятати, що тривале перебування під потужними потоками повітря, які переміщаються в зоні роботи вентилятора, також може спровокувати застуду. Тому сприймати усім доступний за ціною переносний вентилятор як повністю безпечний для здоров’я не можна. Особливо, якщо в родині є маленькі діти.
Відмінною альтернативою кондиціонеру вважають стаціонарний вентилятор, який встановлюється найчастіше біля вікна.

Поділися:

Добавить комментарий