Корисний при псоріазі

Корисний при псоріазі

«Надрукуйте розповіді про рослини, корисні при псоріазі».

Лавр благородний (лавр благородный; Laurus nobilis) – невисоке (8–10 метрів заввишки) вічнозелене дводомне дерево або кущ родини лаврових. Має густу пірамідальну крону, кора бура, гладенька. Цвіте у квітні. Плоди достигають у жовтні-листопаді.
Лавр благородний розводять у Південному Криму як ефіроолійну, пряну і декоративну рослину.
Для лікарських потреб використовують листя і зрілі плоди.
Листя збирають у зимовий період (з середини листопада до середини лютого), зрізуючи ножами або секаторами тоненькі облиствлені гілочки, і сушать під укриттям на вільному повітрі або в добре провітрюваних приміщеннях.
Зберігати лавровий лист треба в щільно закритих банках, бо його запах нерідко спричиняє головний біль.
Плоди збирають у жовтні-листопаді, пров’ялюють на сонці й сушать при температурі, не вищій за 40°.
Плоди лавра входили в першу Державну фармакопею СРСР.
Листя рослини містить ефірну олію (0,5–4,5%), катехіни (1,62–2,54 %), флавоноїди (рутин, кемпферол, кверцетин), антоціани, сесквітерпенові лактони. До складу ефірної олії входять камфен, карвон, лимонен, мірцен, a-пінен, b-пінен, сабінен, a-феландрен, b-феландрен, терпінолен, терпінілформіат, евгенол, метилевгенол, ацетилевгенол, ліналоол, p-цимол, 1,8-цинеол, атерпінеол, терпінениол. Плоди лавра містять ефірну (3,9–4,1 % ) і жирну (26,3– 44 %) олії, дубильні речовини та інші сполуки. У складі ефірної олії плодів є цинеол, a-пінен, b-піненцитраль, корична кислота і її ефіри, вільні спирти, феноли, сесквітерпени тощо.
Галенові препарати з листя рослини вживають усередину при діабеті (гіпоглікемічні властивості), псоріазі й малярії.
Настоєм сухого листя на олії натирають болючі місця при артритах, міозитах і невралгіях.
Раніше з плодів лавра добували жирну олію, яку використовували як відтяжний засіб при ревматизмі, паралічах і застудних захворюваннях та для лікування корости.
У домашніх умовах виготовляють мазь із листя лавра і хвої ялівцю звичайного, яку використовують як заспокійливий і знеболювальний засіб при ревматичних і застудних болях та судомах.
У зелених насадженнях Криму лавр виконує естетичну, санітарну й гігієнічну функції, збагачує повітря біологічно активними речовинами, здатними знезаражувати повітря від шкідливих мікроорганізмів.
Експериментальними спостереженнями встановлено, що леткі фітонциди рослини пригноблюють розвиток мікобактерій – збудників туберкульозу. Поєднання декоративних якостей з антимікробною активністю летких виділень робить лавр благородний невід’ємною належністю зелених насаджень курортної зони Криму.
Настій листя (10 листків заливають трьома склянками окропу, настоюють 2–3 години) вживають по півсклянки тричі на день при діабеті.
20 сухих листків заливають двома склянками окропу, кип’ятять 10 хвилин, проціджують і випивають протягом дня тричі при псоріазі. Курс лікування – 5–7 днів.
Настій листя на соняшниковій олії (30 г сировини на 200 г олії, настоюють 10 днів) та мазь (порошок із листя і хвої ялівцю звичайного змішують із вершковим маслом у співвідношенні 6:1:12, настоюють 12 днів і розтирають) використовують для втирання.

Добавить комментарий