Інформаційний кур’єр

Коронавірус: ситуація на Полтавщині контрольована

Після оголошення в Україні карантину голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, департамент охорони здоров’я ОДА щодня проводять брифінги, в ході яких інформують громадськість про розвиток подій, ступінь готовності влади, медичних закладів до загострення ситуації, дають ґрунтовні відповіді на запитання представників ЗМІ, обласної громади.

Жодного випадку захворювання на коронавірусну інфекцію (COVID-19) в області поки що не зафіксовано, повідомив голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов в ході чергового брифінгу, який традиційно відбувся в режимі online у соціальних мережах минулої п’ятниці, 20 березня. Одне із нагальних завдань – ідентифікувати земляків, які нині повертаються в Україну з-за кордону, та проконтролювати їхню двотижневу самоізоляцію. Наразі на самоізоляції в області перебувають 453 особи.
Як запевнив голова ОДА, влада області працює на випередження і готова оперативно відреагувати на можливі виклики. На Полтавщині до прийому хворих готові 17 інфекційних відділень на 427 ліжкомісць, що, за оцінками фахівців, цілком достатньо. Створений обласний оперативний штаб, який працює цілодобово. Визначений додатковий медичний персонал у кількості 778 осіб і допоміжний – 77 осіб, який буде задіяний в можливих осередках спалаху інфекції. Додатково виділено півтора мільйона гривень для поповнення резерву виробів медичного призначення. В області визначені місця обсервації потенційно хворих – це 13 пунктів на 817 осіб.
Для лікарняних закладів з державного резерву надійшли маски, очікуються нові партії. В область почали надходити і тест-системи. В медзакладах наразі 313 апаратів штучної вентиляції легенів, останні два придбані бізнесменами. Ще очікується 100, у тому числі від підприємців. Влада вітатиме участь підприємців і надалі, готова розглянути їхні пропозиції. Для цього працює гаряча телефонна лінія, на зв’язку очільник області та профільний департамент.
Для вирішення усіх питань і надалі виділятимуться кошти з бюджету. За словами голови ОДА, у разі потреби область готова ввести і надзвичайний стан. Відповідний план дій вже підготовлений.
Олег Синєгубов наголосив на особливій увазі до людей похилого віку та інвалідів, а також повідомив, що нині відпрацьовується схема підвезення на роботу лікарів, працівників стратегічних підприємств і незабаром буде призначено головного санітарного лікаря області.
* * *
Станом на ранок 23 березня на Полтавщині випадків коронавірусу не зареєстровано. Про це повідомив начальник відділу медицини катастроф департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимир Мохначов у соцмережі.
Нагадаємо, що в області працює телефонна гаряча лінія, на якій лікарі нададуть консультації щодо профілактики коронавірусу: 0800505032. Номер гарячої лінії департаменту соцзахисту ОДА для вирішення нагальних питань: 0800500620.
Також у Полтаві працює гаряча лінія для громадян, які повернулися
з-за кордону: 0505052959.
* * *
З 20 березня медичні працівники у Полтаві мають жовті стрічки на одязі та відповідні посвідчення. Такі заходи запроваджені для того, щоб медпрацівників можна було вирізнити
з-поміж інших громадян на вулиці та допомогти дістатися на роботу вчасно, адже діють обмеження щодо перевезень пасажирів у громадському транспорті.
* * *
Заклади охорони здоров’я області очікують на експрес-тести. Тим часом медики проводять анамнез (опитування) хворих на пневмонію та їхніх рідних. Зокрема чи був хворий у країнах, де зараз набуває поширення коронавірус, з ким контактував, визначається симптоматика.
У департаменті охорони здоров’я ОДА закликають полтавців не панікувати, ретельніше дотримуватись правил карантину, особистої гігієни.

Віктор КІКОТЬ
Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий