“Котельва! Мій вишневий, захлібнений краю...”

“Котельва! Мій вишневий, захлібнений краю…”

Цими вересневими днями Котелевський район відзначив відразу дві пам’ятні дати – 75-річчя визволення від нацистських загарбників та 95-річчя створення району. Святкові заходи відбулися на центральній площі Котельви.

Урочисту частину піснею «Земле, моя земле» відкрив народний самодіяльний хор «Осінні барви» під керівництвом заслуженого працівника культури України Валентини Шевченко (концертмейстер – Віктор Петріченко). Хлібом-сіллю дівчата в українських костюмах зустріли почесних гостей свята – 94-річного визволителя нашого краю Івана Калениковича Мошляка з Глобиного, делегації Полтавського, Великобагачанського і Семенівського районів.
З вітальними промовами до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Віктор Колос, член президії районної ветеранської організації Микола Борщ та ветеран-визволитель Іван Мошляк.
За багаторічну плідну працю, високу професійну майстерність та з нагоди
95-річчя створення Котелевського району почесними відзнаками облдержадміністрації, обласної ради були нагороджені представники громади району.
Усіх нагороджених піснею «Вічно жива» привітала боєць 72-ї механізованої бригади, яка нещодавно стала лауреатом премії Кабінету Міністрів України, наша землячка Неля Каблучка.
У день 75-ї річниці визволення Котелевщини від нацистських загарбників з вдячністю згадували тих, хто захищав наш край у роки Другої світової війни.
“Котельва! Мій вишневий, захлібнений краю...”Визволяли край від нацистської окупації підрозділи Степового і Воронезького фронтів. Важкі кровопролитні бої проходили буквально за кожен клаптик землі. У 52 могилах похоронено понад 5,5 тисячі військовослужбовців, які загинули в боях та померли від ран у медсанбатах. Гітлерівці спалили 43 села, зруйнували 3780 житлових будинків, закатували 200 мирних жителів. У боях за визволення Котельви загинуло близько 1,2 тисячі солдатів. Пам’ять про них живе в наших серцях…
Серед героїв Другої світової війни й уславлений земляк – двічі Герой Радянського Союзу партизанський генерал Сидір Артемович Ковпак. На його честь рішенням 23-ї сесії Котелевської районної ради від 15 червня 2018 року засновано районну премію. Дата вручення премії приурочується до дня визволення Котелевщини.
За рішенням журі, в номінації «Власним прикладом» премія імені С. А. Ковпака присуджена Марії Іванівні Бойко – ветерану педагогічної праці, краєзнавцю, яка була ініціатором і творцем Ковпаківського лісопарку.
Переможцем у номінації «Урок мужності» стала Катерина Іванівна Кулинич, директор комунального закладу «Музей двічі Героя Радянського Союзу С. А. Ковпака», – за вагомий внесок у створення та діяльність музею, увіковічнення подвигу нашого земляка, патріотичне виховання підростаючого покоління.
Під час свята переможцям обох номінацій вручено дипломи лауреата та сертифікати на грошову премію (по три тисячі гривень).
Керівники району та представники громадськості поклали квіти до пам’ятних місць райцентру.
Завершилася офіційна частина урочистостей гімном Котелевського району у виконанні учнів та викладачів дитячої музичної школи. У небесну височінь запустили 100 повітряних кульок, щоб рівно через п’ять років знову зустрітися і відсвяткувати сотий ювілей нашого славного краю.
Невід’ємною частиною урочистостей стало традиційне свято квітів, що вражало різнобарв’ям флористичних композицій, картин, вишиванок, виробів народних умільців, осіннім багатством котелевських ланів.
На святі також привітали й нагородили народних умільців, вишивальниць та індивідуальних квітникарів-любителів.
На частування до гостинних імпровізованих садиб запрошували гостей представники СВК «Батьківщина», СК «Дружба», СТОВ «Скіф», ПСП «Ковпаківець», які вкотре вразили своєю майстерністю, щедрістю та фантазією. Скажімо, кухарі СВК «Батьківщина» спекли коровай у вигляді герба Котелевщини.
Продовжилося святкування широкою та змістовною концертною програмою за участю творчих колективів, окремих виконавців селища і району.

Ірина ШИЛО
Журналіст

Добавить комментарий