Козацькі присяги на Покрову

Козацькі присяги на Покрову

Щорічне урочисте зібрання представників ГО «Козацький гвардійський корпус Полтавщини» біля Спаської церкви в Полтаві з нагоди свята Заступниці українських козаків, Покрови Пресвятої Богородиці цього разу мало ще один приємний привід – корпус відзначив десятиріччя своєї діяльності.

На урочистості прибули шанувальники й послідовники українських лицарських традицій із різних куточків області та країни. Серед козаків-гвардійців – учасники АТО/ООС, які боронили Україну від ворога на східних рубежах: Костянтин Фішер, Сергій Довгополов, Віктор Глушенок, інші їхні побратими, для яких свідомі уроки мужності почалися в мирний час саме в козацьких лавах.
З вітальними промовами до зібрання звернулися отаман Козацького гвардійського корпусу Полтавщини Микола Ревека, голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб, почесні гості. Меценатам і активістам козацького руху вручили ювілейну медаль до 10-річчя Козацького гвардійського корпусу Полтавщини.
Просто неба, на церковному подвір’ї, священики Спаського храму протоієрей Сергій Антонюк та протодиякон Олег Книш відслужили святковий молебень.
Як завжди з піднесенням, відбулася церемонія посвяти в козаки. Присягу на вірне служіння Батьківщині склали 11 новачків – це козаки з Полтави, Машівського, Шишацького районів віком від 23 до 55 років.
Відтак козаки-гвардійці й гості свята колоною рушили до пам’ятника Українським загиблим козакам, де вшанували полеглих в усі часи героїв хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий