У цьому впевнена Яніна Діденко, яка змінила себе, свою професію і готова допомагати іншим
Яніна Діденко народилася і виросла у Кобеляках. Після закінчення фінансово-економічного факультету Національного університету «Полтавська політехніка» залишилася жити в Полтаві. Працювала економістом, бухгалтером у різних установах міста. Робота подобалася, але те, що треба сидіти з 8-ї до 17-ї години, було для жінки справжньою мукою: ще у дитинстві їй поставили діагноз «сколіоз». Лікування, сеанси мануальної терапії відчутного полегшення не давали. І тоді Яна, яка була звільнена від уроків фізичного виховання – їй було протипоказано будь-яке фізичне навантаження, – прийняла рішення займатися йогою.
– Передивилася десятки відео на Ютубі, перечитала багато літератури (працювала без тренера), записувала на відео всі заняття, переглядала, аналізувала помилки. І так впродовж семи років я рятувалася йогою, аби мати змогу працювати на «сидячій» роботі бухгалтером.
– Сколіоз не заважав?
– Звісно, через проблеми зі здоров’ям від частини вправ довелося відмовитися або замінити на інші. Це було не принципово. Головне – з користю для організму і без травм. Коли я навчилася контролювати кожен м’яз, суглоб, дихання, вирішила перейти від простої техніки до більш складної. У тренажерному залі вразило те, що не всі тренери мають освіту, що не тільки позначалося на рівні занять, а й було небезпечно.
– Здоровий спосіб життя – це не тільки фізичні навантаження, а й здорове харчування?
– Так, це єдине ціле і тривалий процес: усі дієти перевіряла на собі, одні продукти виключала, інші включала. Постійно читала відповідну літературу, консультувалася з медиками. Навчилася складати меню для різних випадків: схуднення, набирання та утримання сталої ваги, враховуючи вік, вагу та особливості організму. Підібрала необхідний курс батькам, вони з довірою сприйняли мої поради. Ефект побачили тоді, коли всі масово хворіли на коронавірус, а вони відбулися легкою формою.
– Але в житті нічого не змінювала: робота була на першому місці?
– Так. Ну як же без бухгалтерії?! Стереотипи важко руйнувати. Хоча друзі, колеги все частіше запитували: «Чому не тренуєш інших? Чому не допомагаєш з харчуванням?» Та на все, як кажуть, свій час.
– І нарешті він настав?!
– Зважилася. У юності рішення, напевно, прийняла б швидше! Я пройшла навчання, маю сертифікат тренера тренажерного залу та нутриціолога. Маю час і бажання допомагати тим, хто хоче досягти своїх цілей у спорті та харчуванні. Вірю, що кожен може стати кращою версією себе!
– Що пропонуєш як тренер?
– Власне, все те, що входить у обов’язки фітнес-тренера (до речі, в перекладі з англійської це означає відповідати, бути в курсі), – керую тренуваннями, стежу за правильністю виконання фізичних вправ, мотивую для досягнення поставленої мети. Повторюся: до цього я йшла дуже довго, на собі перевірила, як працює та чи інша вправа, чого слід уникати, аби не нашкодити собі, як тренуватися, щоб мати гарне й підтягнуте тіло. Цими та іншими корисними порадами я готова ділитися з усіма, хто бажає розпочати свій шлях до здоров’я.
– Як практично це зробити?
– Написати мені у Фейсбуці, обговоримо всі питання, підберемо оптимальний графік занять у тренажерному залі або онлайн (все залежить від бажання клієнта). Розпочинати роботу над собою з легеньких вправ, виробляти техніку й поступово переходити до складніших елементів. Головне – віра в свої сили, позитивні емоції, бажання бути здоровим, красивим, подобатися собі в дзеркалі. Якщо ви така людина, то нам по дорозі. А якщо віддаєте перевагу пиву на дивані, сухарикам і гамбургерам, то й далі будемо йти різними шляхами!
– Існує думка, що здорове харчування – це дорого, а щоб схуднути, треба «сидіти» на дієті…
– Привести своє тіло в порядок – це не про виснажливі дієти, коли і того не можна, й іншого. Ні, можна абсолютно все: борщі, супи, каші, нежирні сорти м’яса, риби, овочі, фрукти. Їжа повинна бути збалансована. Перше правило: не переїдати. Друге: не голодувати, бо відразу ж з’явиться бажання з’їсти щось солоденьке. До речі, смаколики можна, але дозовано: тістечко, цукерка чи шматочок торта. Я допоможу не лише порадами, а й рецептами, щоб харчування було не тільки здоровим, а й смачним.
– А йогою вже не займаєтесь?
– Чому ж?! Кожного дня 15–20 хвилин займаюсь йогою. Моя проблема зі спиною не зникла, я просто навчилася з нею жити.
– Що зазвичай мотивує людину зайнятися собою і прийти на тренування?
– Як на мене, головне – не мотивація, а бажання. А тоді й знайдеться час, і дітей буде на кого залишити, і нова їжа буде смачною для всієї родини. Бажання сильніше за будь-які проблеми і перешкоди, на які ми звикли посилатися у звичному житті. Та кожен обирає свій шлях. А я бажаю, щоб усі посміхалися, любили себе і тих, хто поряд, і були здорові!
Приєднуємося до цих побажань і радимо прислухатися до Яніни Діденко, яка змінила себе, змінила свою професію і готова допомагати іншим.
Наталія ПУЗИНА
Журналіст
Вам також може сподобатись
Головний сержант батальйону із позивним «Граніт»: «Саме заради того, щоб люди в тилу мали можливість працювати, ходити в театр і жити повноцінним життям, ми тримаємо оборону»
Східні загрози російському імперіалізму
Бойові бджоли – грізна зброя українських штурмовиків
Ризикуємо залишитися без їжі та повітря: мікропластик почав «душити» рослини по всьому світу
«Багато американців розуміють, що Штатам з Трампом буде непереливки», – вважає відомий український кобзар американського походження Юрко Фединський