Краєзнавчий музей у Новоаврамівці  підтримують аграрії

Краєзнавчий музей у Новоаврамівці підтримують аграрії

Регіональні підприємства агропромхолдингу «Астарта-Київ» щороку допомагають громадам, на території яких працюють, відповідально сплачують податки до місцевих бюджетів. Зокрема ТОВ «Астарта Прихоролля» об’єднує кілька виробничих підрозділів – «Перше Травня», «Зоря», «імені Ватутіна», «імені Іваненка» та працює у Хорольському і Миргородському районах. Виробничий підрозділ «Зоря» товариства «Астарта Прихоролля» обробляє майже 4 тис. га землі у Староаврамівці та Новоаврамівці Хорольського району. Торік підприємство сплатило близько 110 мільйонів гривень податків.

– Ведемо соціально відповідальний бізнес. Допомагаємо жителям і сільським радам, які звертаються по допомогу. Надаємо кошти на ремонти шкіл, дитсадків, ФАПів, а ще утримуємо водогони. Як соціально спрямована компанія, вважаємо це нашим обов’язком перед пайовиками та партнерами, – говорить директор ВП «Зоря» ТОВ «Астарта Прихоролля» Віктор Колісніченко.
Разом із сільською радою ВП «Зоря» підтримує краєзнавчий музей, який розташований на території Новоаврамівської ОТГ. Понад 60 років тому його заснував учитель історії місцевої школи Федір Могиленко. Експозиція розміщена у шістьох виставкових залах, об’єднаних у чотири відділи: історичний, етнографічний, слави та далекого минулого краю. Сюди приїздять люди не лише з усіх куточків України, а й із закордону.
– Відвідувачі в захваті від старовинних возів, плугів, автентичного одягу, колекцій рушників і хусток. В етнографічному відділі найбільше вражає інтер’єр селянської хати. Більшість експонатів надають місцеві жителі та меценати. Вдячна їм за це, – зазначає завідувачка Новоаврамівського краєзнавчого музею-філії Хорольського районного краєзнавчого музею Оксана Лисенко.
У відділі минулого рідного краю можна побачити археологічні знахідки, перші історичні згадки про виникнення села. В історичному – гості дізнаються про період козаччини, події Української революції 1917–1920 років, Голодомор. Окрему залу працівники присвятили землякам, які брали участь у Другій світовій війні, у війні в Афганістані, боронять Україну від російських агресорів та їхніх найманців на сході держави.
– Проводимо години пам’яті та вшанування односельців, які свого часу героїчно боролися за незалежність країни. Також організовуємо виставки картин і виробів наших талановитих жителів, – ділиться Оксана Лисенко.
За словами завідувачки музею, для дітлахів тут влаштовують театралізовані дійства.
– Дівчаток одягаємо у старовинний одяг, даємо спробувати дістати рогачем горщики з печі. Хлопці ж можуть відчути себе господарями й наклепати сапу чи косу. Крім того, граємо з ними в ігри. Наприклад, ми називаємо літери з абетки, а вони шукають експонати, назви яких починаються на ті букви, – зауважує пані Оксана.
У Новоаврамівському краєзнавчому музеї працюють люди, які всім серцем і душею люблять свою справу. І цінують підтримку, яку надають соціально відповідальний бізнес і влада.

ГО «Полтавщина Аграрна».

Поділися:

Добавить комментарий