Країна рівних можливостей, без бар’єрів і стереотипів

Країна рівних можливостей, без бар’єрів і стереотипів

Під час регіональної конференції «Безбар’єрна Україна» представники влади різних рівнів, громадських організацій вели мову про те, як створити інклюзивний простір та розв’язувати проблеми, з якими щоденно доводиться стикатися людям з інвалідністю.

У Полтаві відбулася презентація «Довідника безбар’єрності», створеного з ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської.
«Ми маємо взяти на себе відповідальність і створити країну рівних можливостей. Ми вже створюємо закони, в яких закладаємо основи безбар’єрності. Але важливо, щоб усе це втілювалось у життя. А для цього потрібно змінювати ставлення людей», – наголосив народний депутат України, голова Полтавської обласної організації партії «Слуга Народу» Олексій Устенко.
Під час конференції голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін підписав Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
«Нам потрібно вчитися одне в одного. Необхідно донести суспільству, що громади мають бути комфортними для кожного. А це можливо тільки тоді, коли людям стане не байдуже. Нам потрібно співпрацювати, щоб люди з інвалідністю, військові, мами з візочками, усі відчували, що живуть у рівному суспільстві», – зазначила депутатка облради Людмила Мірошніченко.
Перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко наголосив, що під час війни питання безбар’єрності й доступності у наших містах потребуватиме щодалі уважного вивчення й аналізу. За його словами, кожна людина може брати участь в обговоренні проблем, пропонувати певні кроки, які допоможуть з реалізацією цієї ініціативи.
«Я впевнена, що подібні зустрічі влаштовані для того, щоб ми більше спілкувалися. Бо коли у нас є людський зв’язок, тоді ми починаємо більше розуміти одне одного. Я сподіваюся, що конференція стане плацдармом для великих рішень, а не лише слів», – зазначила модераторка заходу, керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Полтаві Альона Гончаренко.
Депутатка обласної ради Ольга Величко наголосила, що боротьба, яку веде сьогодні наша країна, – не лише за свободу, вона за етику, толерантність та взаємну підтримку, за повагу та цінність кожного.

Микола ПЛАВНЮК
Журналіст

Добавить комментарий