"Краща книга Полтавщини": мозаїка інтелектуального і культурного життя краю

«Краща книга Полтавщини»: мозаїка інтелектуального і культурного життя краю

Напередодні знакових свят – Дня української писемності та мови, Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва – у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського відбулося урочисте пошанування цьогорічних переможців обласного конкурсу “Краща книга Полтавщини”. Починалося воно також символічно – із перегляду всіма присутніми документальної стрічки, присвяченої сторіччю Української революції, адже саме тоді були закладені підвалини української державності і різного роду друковані видання відігравали дуже важливу роль. Вони також були зброєю, наголосив ведучий урочистостей, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Гліб Кудряшов.

Конкурс було започатковано обласною держадміністрацією у 2007 році, він проводиться щорічно. Тож нині відбулася вже дванадцята церемонія нагородження переможців. Їх привітав заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь, наголосивши, що подібні свята книги у Полтаві відбуваються все частіше, зокрема дуже приємні враження для гостей з усієї України залишила книжкова виставка-ярмарок “ПОШУК”, цікавими були презентації досліджень наших науковців, архівістів. А книга дуже важлива в житті кожної людини, бо вчить “любити і знати”. Тож він привітав переможців і подякував їм за роботу, а також запевнив, що й надалі такі конкурси проводитимуться в нашій області.
А що конкурс набув великої популярності, свідчить уже те, що цього року на розгляд журі було подано 51 видання від 14 заявників – дев’ять видавництв (із них три – комунальні), два виші, одна громадська організація, одна бібліотека, а також Заводська міська рада Лохвицького району. Найбільше заявок надійшло від видавництв “Дивосвіт” – 10, “АСМІ” – 9, “Полтавський літератор” – 9. Кращих відзначено у семи номінаціях, де враховувалася робота і поліграфістів, і авторів. Усі вони й одержували відзнаки під час урочистостей – дипломи, кубки, фірмові записники із логотипом “Краща книга Полтавщини”.
Директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко, вітаючи переможців, подякувала представникам влади за фінансову підтримку конкурсу і розповіла, що полтавську книгу вже знають і на Львівському форумі видавців, і нещодавно на ярмарку в Запоріжжі вона була гідно представлена. До всього участь у таких заходах допомагає набувати власного досвіду у книговиданні, в організації книжкових форумів.
Гран-прі цьогорічного конкурсу удостоєна “Полтавіка. Полтавська енциклопедія: – Т.6: Освіта і наука. Книга 1” (колектив авторів за загальною редакцією Олександра Білоуська. Видано і надруковано у ТОВ “Поліграфічний центр “Мозаїка”). Майже у кожній із семи номінацій присуджено перші, другі й треті місця, окремих видавців нагороджено грамотами.

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий