Кращі практики полтавського місцевого самоврядування

Із навчальною поїздкою на Полтавщині побували керівники органів місцевого самоврядування кількох областей України

Із делегацією Запорізької області зустрілися заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас, виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук, заступник начальника відділу інвестицій та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради Віктор Гришко, керівники кількох успішних проектів, що об’єднують громади Полтавщини до співпраці.
Презентувала гостям ці проекти Оксана Черкас. Так, бюджет участі минулого року реалізувався вперше і передбачав 50-відсоткове фінансування місцевих ініціатив із обласного бюджету. Його стартовим етапом стали кущові навчальні семінари, потім проекти готувалися, подавалися і до 7 вересня пройшли оцінювання. 42 із 217 поданих стали переможцями. В он-лайн-голосуванні взяли участь 54,5 тисячі громадян. У цьому році на новий цикл такої роботи передбачено вже 6 мільйонів гривень, причому більшу частину витрат на реалізацію – 4 мільйони гривень – бере на себе обласний бюджет, 2 – місцеві. Уся інформація є на сайті обласної ради.
Також Оксана Черкас розповіла про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Адже Полтавщина є лідером по угодах міжмуніципальної співпраці. Крім того, гостям презентували систему електронного документообігу; фонд розвитку місцевих територій, до якого спрямовано 85 мільйонів гривень із обласного бюджету; роботу Асоціації органів місцевого самоврядування: на цей час вона налічує уже 78 членів (районних, сільських, селищних рад, ОТГ, міст обласного та районного значення). Саме з цього приводу надійшло чи не найбільше запитань. Зокрема, як об’єднати в одну асоціацію, скажімо, ОТГ і районну раду? Зазвичай саме між ними в межах району існує серйозне протистояння. Володимир Микійчук та Оксана Черкас відповідали на численні запитання гостей. Успішна реалізація проектів на Полтавщині стала можливою завдяки активній позиції голови обласної ради Олександра Біленького, який брав особисту участь і в кущових семінарах, і в просуванні ініціатив та пропозицій, об’єднанні громад у Асоціацію. Як прозвучало під час зібрання, за таким об’єднанням – майбутнє, і Полтавщина готова ділитися досвідом. Щоб кожній із 25 областей не доводилося винаходити свій “велосипед”.
Учасники обговорення визнали: чи не найскладнішою проблемою органів місцевого самоврядування є кадрова. Там, де лідер не робить крок вперед, село, громада “спатимуть” і далі.
На запитання гостей відповідали також директор Полтавського відокремленого підрозділу “Центр розвитку місцевого самоврядування” Ірина Балибіна, радники Центру: з місцевих фінансів – Тетяна Паутова та з регіонального розвитку – Вадим Штефан.
Учасники навчальної поїздки відвідали Шишацьку селищну, Мачухівську та Білоцерківську сільські, Решетилівську міську об’єднані територіальні громади, взяли участь у тематичному семінарі.

Ольга ЩЕГЛОВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий