Красивий, вітамінний і смачний гарбуз Креспо

Красивий, вітамінний і смачний гарбуз Креспо

Так вже склалося, що ми живемо у досить непростий час. Головна загроза для людей сьогодні – це страшна пандемія. З роками все важче ми переносимо і звичайні віруси, грип та застуду. Особлива небезпека очікує в зимовий період, коли нашому організму вкрай не вистачає вітамінів. Купити вдосталь у магазині свіжих овочів та фруктів дозволить собі не кожен. Аптечні вітаміни коштують іще дорожче. Особливо потерпають пенсіонери, яким ледве вистачає коштів оплатити комірне та ліки. Треба шукати вихід і замислитися над тим, як забезпечити свою сім’ю вітамінами з власної грядки, особливо взимку, розмірковує наш постійний дописувач, садівник Руслан Духов. Своїми роздумами він ділиться із читачами зорянського додатка «Сійся, родися!..»

Допомогти розв’язати цю проблему може гарбуз. Його легко виростити. А плоди зберігаються в кімнаті або погребі до весни. Але для харчування підійде не кожен сорт. Існують спеціальні гарбузи, які особливо багаті на вітаміни та корисні мікроелементи. Я вже декілька років вирощую різні гарбузи. Особливо корисні сорти Мускатний з Марокко, Піпіан із Тюспана та Бамбіна Гігант. Усі вони не мають аналогів за смаком, врожайністю та користю плодів.
Та в цьому році вперше виростив абсолютно новий гарбуз під назвою Креспо (Crespo). Я переконаний, що за цим гарбузом майбутнє. Адже я не куштував смачнішого гарбуза. Він настільки смачний та солодкий, що його можна їсти навіть сирим. М’якуш цього гарбуза аж тане у роті, неначе цукор. Не можу передати смак і аромат запеченого Креспо у духовці. Особливо смачний він із корицею. Молочна каша з цього гарбуза – взагалі неперевершена смакота. Тож відповідь, де взяти взимку вітамінів для нашого організму, дуже проста – треба посадити гарбуз Креспо.
Вивчаючи історію гарбуза Креспо, я дізнався, що походить він із Перу та Болівії. Найімовірніше, він є першим бородавчатим гарбузом, з якого пішли усі інші вже відомі бородавчаті гарбузи, такі, як Марина із Кіоджі, Царівна-Жаба та Віктор. Але всі ці сорти не можуть похвалитися суперсмаком, бо їхнє призначення – не для кулінарії.
Плоди Креспо мають круглу форму, з яскраво вираженими бородавками (горбками). Шкірка зеленого кольору.
Вивчаючи цей гарбуз, я дізнався, що сорт є рекордсменом за вмістом вітамінів та корисних речовин у плодах. Вчені його добре вивчили і дійшли висновку, що людям поважного віку треба додавати до раціону харчування цей сорт гарбуза, бо він зупиняє процес старіння. У плодах міститься велика кількість каротину і вітамінів, у м’якоті – багато вітаміну D. Каротину в цьому гарбузі в декілька разів більше, ніж у моркві. А за вмістом заліза гарбуз є чемпіоном серед усіх існуючих овочів. Клітковину гарбуза легко засвоює навіть ослаблений організм, тому страви з нього рекомендують для лікувального та профілактичного харчування. Креспо містить багато солей, міді, заліза і фосфору. Вони позитивно впливають на процес кровотворення в організмі. А ще корисним буде гарбуз при захворюванні печінки і нирок. Великий вміст пектину сприяє виведенню холестерину з організму. Є в м’якоті і цукристі речовини – глюкоза, фруктоза, сахароза. У гарбузовому м’якуші багато кальцію, калію, вітамінів С, групи В та інших корисних речовин.
Для лікування нирок можна вичавити півсклянки соку і вживати один раз на добу. Також сік гарбуза має заспокійливий ефект, покращує сон.
Я радий, що зміг виростити цей гарбуз. Насіння я отримав із США. Вистачило його на 5 лунок, у кожну посадив по 2 зернинки. Вирощував без усіляких секретів, як звичайні гарбузи. Врожай був дуже високий. В сарай для зберігання привіз більше сорока плодів. Кожен плід важив від 3 до 7 кг. Плоди, які ми не встигли використати до морозів, я заніс у погріб. Там вони будуть зберігатися довго.
Спробуйте і ви посадити цей диво-гарбуз. Його легко виростити, а найголовніше, що при мінімальному догляді ви отримаєте багато корисних і смачних плодів, які будуть зберігатися до травня.
Якщо вас зацікавив цей гарбуз, я з радістю поділюся насінням. Пишіть на мою адресу і не забудьте вкласти конверт для відповіді.
Адреса для листів:
51610,
вул.Тюркіна, буд. 41,
с. Мишурин Ріг,
Кам’янський район,
Дніпропетровська область,
Руслан Духов.

Добавить комментарий