Краватка-метелик – своїми руками

Краватка-метелик – своїми руками

Цей аксесуар не виходить із моди впродовж століть. Але якщо раніше він пасував тільки до класичного стилю чоловічого одягу, то тепер краватка-метелик може бути «родзинкою» майже будь-якого костюма. Зокрема й жіночого. Так само змінилися підходи до її виготовлення. Передусім, майстрині експериментують із різними тканинами.

Без голки. Рукодільниці давно вигадали, як створити краватку-метелик без шиття. Для роботи знадобиться щільна тканина, спеціальний клей для тканин, праска, лінійка, ножиці.
Якщо краватка-метелик призначена для дитини і задумана як доповнення до костюмчика на свято, можна виготовити її із мішковини. Така оригінальна нотка додасть вигляду малюка певної екстравагантності. Інший варіант – оксамит. Він, навпаки, акцентує на урочистості образу.
Із тканини виріжте дві заготовки у формі прямокутника. Параметри визначайте, орієнтуючись на бажані розміри майбутнього аксесуара. Наприклад, ширина може бути 10 сантиметрів, довжина – 12 сантиметрів. Зверніть увагу, що один прямокутник має бути трохи більшим за інший.
Візьміть розігріту праску й загніть на обох заготовках краї (по 1 сантиметру). Потім акуратно промастіть краї клеєм. Особливо важливо це при роботі з мішковиною, адже вона дуже сиплеться.
Накладіть менший прямокутник на більший, попередньо крапнувши в середину трохи клею, щоб деталі закріпилися і не зсувалися. За допомогою лінійки визначте центр виробу й стисніть його по вертикалі двома пальцями. На кожному «крилі» краватки має утворитися по три складки. Між ними також крапніть трохи клею, щоб надійніше зафіксувати форму. Залиште метелик сохнути.
Тим часом виріжте з мішковини заготовку прямокутної форми довжиною 5 сантиметрів і шириною 2 сантиметри. За допомогою гарячої праски й клею загніть і убезпечте від обсипання краї. Обмотайте цією смужкою серединку краватки й зафіксуйте за допомогою клею спереду і ззаду. Зайву тканину акуратно обріжте.
До сорочки такий метелик можна кріпити на звичайній шпильці, але за бажанням можна купити спеціальний затискач.
Технологія найпростішого пошиття. Візьміть щільну тканину, голку з ниткою, лінійку, ножиці, маленький ґудзик, гумову стрічку.
Із тканини виріжте прямокутник, складіть навпіл і з виворітного боку зшийте вільні краї найпростішим стебловим швом. Коли незашитими залишатиметься кілька сантиметрів, виверніть заготовку на лицьовий бік й акуратно завершіть роботу. Узявшись за середину прямокутника двома пальцями, надайте йому форми метелика. Закріпіть ниткою, а зверху нашийте смужку іншої тканини. Буде цікаво, якщо за кольором вона повторювати найтемніший відтінок із візерунка основної тканини.
Далі потрібно пришити до краватки резинку і ґудзик. Щоб зорієнтуватися щодо необхідної довжини резинки, виміряйте швейним сантиметром обхват шиї майбутнього власника краватки-метелика. Біля одного кінця на резинці проріжте отвір-петельку для ґудзика, біля іншого – пришийте ґудзик. Аксесуар готовий.

Поділися:

Добавить комментарий