КрАЗ – українським військовим і зарубіжним партнерам

КрАЗ – українським військовим і зарубіжним партнерам

На початку 2019 року ПрАТ “АвтоКрАЗ” відвантажив українським військовим нове повнопривідне шасі КрАЗ-7634НЕ колісної формули 8х8.
Самохідне шасі вантажопідйомністю 27 тонн призначене для монтажу важкого спецобладнання. Від попередників воно відрізняється більш потужним – 460 к.с.– двигуном та автоматичною коробкою передач, максимальний крутний момент якої розрахований на 2500 Н/м. Таке агрегатування у поєднанні з прохідною трансмісією дозволяє реалізувати високі тягово-динамічні характеристики автомобіля.
Автомобіль із компонувальною схемою “кабіна перед двигуном” має монтажну довжину рами 8080 мм, зовнішній мінімальний габаритний радіус повороту – 14 м. Шасі має першу і другу керовані осі, всі мости – ведучі. Рульовий механізм – інтегрального типу із вбудованим гідравлічним підсилювачем, який дозволяє знизити зусилля на рульовому колесі до 10 кгс, що значно знижує стомлюваність водія. Повний привід усіх коліс забезпечує експлуатацію цього самохідного транспортного засобу в умовах бездоріжжя.
Кабіна – із високими ергономічними показниками, має низьку посадку – 2800 мм (для порівняння: у КрАЗ-7140Н6 (8х6) – 3170 мм), яка дозволяє зручно розташовувати над дахом кабіни різне спецобладнання, а широке лобове скло забезпечує відмінний огляд дороги.
* * *
“АвтоКрАЗ” виконав чергове замовлення для свого іноземного клієнта із виготовлення партії автомобілів КрАЗ різних моделей. Наразі машини готуються до відвантаження в одну з країн Південно-Східної Азії.
Замовлені за зовнішньоекономічним контрактом – повнопривідні бортові та шасі КрАЗ-5233 (4х4) і шасі КрАЗ-65053 (6х4).
Всі вантажівки з моторами потужністю 380 к.с. На вимогу замовника, який добре знає автомобілі КрАЗ, партія виконана в стандартній для серійних моделей комплектації.
Автомобілі пофарбовані в білий колір, бо будуть направлені на допомогу миротворчому контингенту ООН. Бортові машини разом з шасі, на які партнер з-за кордону встановить різні спецнадбудови – АПЗ, цистерни для питної води, сміттєзбирачі тощо, – будуть працювати в звичайних для себе екстремальних дорожніх та природно-кліматичних умовах. Саме за таких умов витривалі та прості в експлуатації КрАЗи повною мірою розкриють свої технічні можливості.
Місії та підрозділи ООН по всьому світу регулярно з’являються у переліку користувачів техніки ПрАТ “АвтоКрАЗ”. Хоча нині це не найбільший контрагент продукції КрАЗ за кількістю замовлених одиниць, проте дуже статусний та респектний, до роботи з яким компанія завжди ставиться особливо відповідально. Кременчуцький автозавод розуміє, що його продукція – вантажівки КрАЗ та спецтехніка на їх базі, – вагомий внесок у діяльність найголовнішої міжнародної організації. Бути зареєстрованим постачальником ООН, яким є торгова марка “КрАЗ”, – престижний статус, що визнається у всьому світі.
* * *
Кременчуцький автозавод відвідали представники бізнес-кіл Західної Африки. На українське підприємство вони приїхали, щоб ознайомитися зі зразками продукції ПрАТ “АвтоКрАЗ” цивільного і подвійного призначення.
У рамках візиту гостям із Західної Африки показали лінійку серійної і нової техніки, що випускається автозаводом. Особливу увагу бізнесменів викликали автомобіль-рефрижератор на базі КрАЗ-5401Н2 (4х2) і автоцистерни для перевезення питної води на базі повнопривідних шасі 6х6 та 4х4. Вони відзначили, що доставка води і продовольства у віддалені регіони – найактуальніша проблема в їхній країні.
Із величезним інтересом гості оглянули автомобілі подвійного і військового призначення: КрАЗ-6322, КрАЗ-5233, важку бронетехніку КрАЗ-Шрек, КрАЗ-Фіону, КрАЗ-Халка. Свою зацікавленість вони пояснили тим, що ці моделі дуже затребувані в Африці. Знімали на відео і аплодували КрАЗ-Шреку, який блискуче показав свою високу прохідність.
Крім іншого, гості відвідали навчальний центр підприємства, який отримав високу оцінку за сучасне технічне оснащення класів, оригінальні діючі макети вузлів і агрегатів, інтерактивні схеми різних систем автомобіля. Вони відзначили, що навчання техніків і водіїв дуже важливе для надійної роботи машин, і вони схвалюють закріплене у зовнішньоекономічних контрактах положення про навчання механіків і водіїв із видачею відповідних сертифікатів підприємства.
Слід зазначити, що африканський ринок, як і раніше, в структурі експортних продажів ПрАТ “АвтоКрАЗ” займає лідируючі позиції. Крім військових машин, тут активно використовується різна спецтехніка КрАЗ, лісовозна техніка для транспортування колод з джунглів на переробні заводи, повнопривідні самоскиди для будівництва доріг та інше. “АвтоКрАЗ” має намір активно розширювати свою присутність в країнах Африки.

Діна СТЕГАНЦЕВА
Журналіст

Поділися:
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Поделились

Добавить комментарий