«Кредмаш»: робота на внутрішній ринок

«Кредмаш»: робота на внутрішній ринок

На розбудову вітчизняної автомобільної інфраструктури і підвищення безпеки автошляхів уряд України протягом нинішнього року планує виділити майже 47 мільярдів гривень. За ці кошти, повідомляє Урядовий портал, до кінця 2018-го реконструюватиметься та будуватиметься понад 2 тисячі кілометрів автодоріг, що втричі більше, ніж у 2016 році. Така інформація – привід для радості не лише вітчизняних автомобілістів, а і єдиного в Україні виробника асфальтозмішувальних установок – ПрАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин». Дорожники чекають на нову потужну техніку, тож цехи «Кредмашу» максимально завантажені роботою. Про це «Зорі Полтавщини» розповів заступник начальника управління зовнішньоекономічних зв’язків і реалізації ПрАТ «Кредмаш» Микола МОРГУН.

– Миколо Даниловичу, згідно зі статистичними даними, оприлюдненими на інтернет-сайті підприємства, у першому кварталі поточного року «Кредмаш» демонстрував постійне зростання виробництва. А які попередні підсумки першого півріччя, й чи сформований портфель замовлень на найближчу перспективу?
– Можемо з упевненістю говорити про те, що протягом першого півріччя цього року виробництво на нашому підприємстві у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросло не менш ніж на 7 відсотків. За неповні півроку ми вже відвантажили замовникам 27 асфальтозмішувальних установок. У червні відвантажено ще шість. У 2017 році ми реалізували загалом 50 установок, 29 із них – на внутрішньому ринку. Більше половини реалізованих уже в цьому році установок придбані саме для внутрішнього ринку, тобто для ремонту й будівництва українських доріг. Це дуже позитивна тенденція.
– Які моделі асфальтозмішувачів користуються найбільшим попитом?
– Передусім асфальтозмішувальні установки виробничою потужністю до 160 тонн суміші на годину, зокрема КДМ2067 і КДМ2097, оптимальні як для капітального ремонту старих автошляхів, так і для будівництва нових автомагістралей. Ці установки сконструйовані й сертифіковані за європейськими стандартами. Асфальтозмішувачі нової модельної лінійки значно кращі від попередніх розробок. Вони здатні забезпечувати розсіювання кам’яних матеріалів на 5–6 фракцій різного розміру, що дає змогу отримувати асфальтну суміш для верхніх шарів дорожнього покриття.
Купують у нас і більш потужні асфальтозмішувачі, в тім числі й на внутрішньому ринку. Приміром, уже маємо замовника на установку КДМ20567 продуктивністю 200 тонн на годину, здатну забезпечувати якісним асфальтом масштабне будівництво автомагістралей.
– Який регіон України найчастіше замовляє асфальтозмішувачі?
– Наразі заплановане будівництво доріг між Одесою, Миколаєвом, Херсоном, Бердянськом, а також магістралей, що з’єднають західні кордони України з Одесою. Запланована реконструкція автошляху Київ–Одеса. Тож ми відвантажуємо наші установки переважно в центральні й західні регіони, зокрема у Вінницьку область. На липень маємо замовлення на установку КДМ206 потужністю 160 тонн суміші на годину для Полтавської області. Масштабний ремонт дорожнього покриття триває у Кременчуці. Потреби дорожників у якісному новому асфальті забезпечує одна з нових установок виробництва «Кредмашу». У Кобеляцькому районі, де споруджується дворівнева автомобільна розв’язка, теж працює одна з наших новітніх установок.
Потреба у кременчуцьких асфальтних заводах дуже велика. У тендерах на будівництво доріг в Україні беруть участь й іноземні компанії, але ми можемо запропонувати кращi умови за термінами поставки (до 25 діб) і монтажу (до 30 діб). У нас також привабливi ціни.
– У квітні представники «Кредмашу» взяли участь у міжнародній спеціалізованій будівельній виставці Caucasus Build, яка пройшла в Грузії, а у травні делегація заводу на чолі з головою наглядової ради– президентом ПрАТ «Кредмаш» Миколою Данилейком відвідала виставку світових виробників будівельних машин і обладнання Intermat, що відбулася у Парижі. З якими результатами делегації повернулися до Кременчука?
– Грузинські дорожники є нашими давніми партнерами, нашу техніку в Грузії добре знають: за останні кілька років ми відвантажили туди п’ять установок. Перемовини в Грузії під час виставки були продуктивними, кілька контрактів – уже на підготовчій стадії. У Париж нас запросили для ознайомлення зі зразками сучасної техніки, новими тенденціями в машинобудівній сфері. Такі виставки – це робота на довгострокову перспективу, можливість глибше зрозуміти вимоги перспективних для нас напрямків світового ринку.
Нещодавно ще одна міжнародна виставка проходила в Азербайджані, й наша делегація теж була там. Загалом ми намагаємося брати участь в усіх міжнародних виставках дорожнього профілю, бо це – і реклама нашої продукції, і просування її на міжнародному ринку, і зустрічі з потенційними покупцями.
– Які європейські країни купують продукцію заводу «Кредмаш»?
– Наші асфальтозмішувачі працюють у Румунії, Болгарії, у Балтійському регіоні. Отримання сертифікатів єврозразка дало нам можливість почуватися впевнено на європейському ринку, тож триває робота з активного його завоювання. Продовжуємо співпрацю з нашими давніми партнерами на пострадянському просторі, зокрема з Молдовою.
Але пріоритетним для нас є внутрішній ринок. Україна – на порозі масштабної розбудови шляхової інфраструктури, а значить, попит на нашу продукцію зростатиме. Портфель замовлень продовжує наповнюватися, зростає фонд заробітної плати. Наше підприємство вже другий рік поспіль працює в напруженому режимі, й у найближчому майбутньому така тенденція зберігатиметься. У травні зарплата робітників, спеціалістів і службовців зросла на 15–25 відсотків. Тож середня заробітна плата по підприємству – понад 12 тисяч гривень. Тепер працюємо над заповненням робітничих вакансій, запрошуємо і молодих спеціалістів, і виробничників із досвідом роботи.

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА

 

Поділися:
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Добавить комментарий