Війна на сході України, нав’язана нам Кремлем і його поплічниками, досі несе нашому народові біль від втрат захисників України. Вони навічно залишаться в пам’яті сучасників і прийдешніх поколінь…
Згадуючи про п’ять років російської агресії, не можна не пом’янути тих, хто був серед перших захисників суверенітету держави. Починаючи з 2014 року, саме вони – військовики, добровольці та волонтери – були на передньому краї фронту й спонукали владу до створення нового професійного українського війська. Протягом шести черг мобілізації Кременчуцьким об’єднаним міським військовим комісаріатом було мобілізовано 1042 особи. Дехто з наших земляків був призваний в інших містах тамтешніми військкоматами. Тому загальна кількість учасників АТО-ООС становить 1070 осіб. Ідеться про тих, хто проходив службу у підрозділах Збройних сил України. Ще близько 185 захисників, які стали на військовий облік до Кременчуцького ОМВК, боронили рідну землю, перебуваючи в добровольчих батальйонах, Національній гвардії, поліції та інших структурах.
Майже 60 військовослужбовців, призваних за частковою мобілізацією, нагороджені орденами, медалями, почесними відзнаками. На превеликий жаль, чимало наших героїв удостоєні нагород посмертно… Сорок кременчужан-військовослужбовців ЗСУ полягли на ратному полі, боронячи Вітчизну. П’ятдесят дев’ять захисників Батьківщини отримали поранення, щонайменше четверо – тяжкі. І хай Бог пошле Юрію Самойленку, Євгенові Саленку, В’ячеславу Пильченку, Олександру Коваленку зцілення, сил духовних і фізичних.
А ми маємо ще й ще раз нагадувати нашим читачам про силу і міць нації, яку живлять подвиги українських захисників.
Ворог наш підступний і многоликий. Його гібридні методи набувають форм витонченого шовінізму. Втім за всією цією машкарою не приховати варварства і жорстокості дикунів. Чого лише варте «слово русского офицера», дане під Іловайськом?! Ще й досі в тюрмах північного сусіда тримають сотні підступно арештованих, взятих у полон наших співвітчизників, зокрема 24 українських військовополонених моряків, серед яких і кременчужанин, старший матрос малого броньованого артилерійського катера «Бердянськ» Богдан Головаш.
…Повернувшись до мирного життя, чимало наших захисників набувають нових спеціальностей: хтось – самотужки, а хтось – за допомогою соціальних програм. Як і в 2018-му, цьогоріч у рамках державної програми щодо здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації 66 учасників АТО-ООС із Кременчука навчатимуться на водіїв транспортних засобів різних категорій за рахунок Державного бюджету. На це спрямовано 100 тисяч гривень.
Сьогодні ми живемо з вірою у перемогу над агресором, у повернення своїх територій. Їх належить відродити, відбудувати. І мирні професії воїнів стануть у великій нагоді.
Федір ЧУЖА.
м. Кременчук.
Вам також може сподобатись
Силіконові тюльпани та латексні троянди не зів’януть, але й не розкладуться: штучні квіти збільшують ризики українців захворіти на рак
Священник з духом революціонера й характером бійця, молитви якого рятують воїнів і техніку
Анастасія Клімнюк – лауреат Всеукраїнської зоозахисної премії-2025
Між миром і війною: волонтери Лубенщини не стомлюються підтримувати фронт
Небайдужий Погарщинський жіночий батальйон