Кременчужанин – захисник неба Поділля

Кременчужанин – захисник неба Поділля

Усілякі запорєбріківські й доморощені «доброзичливці» намагаються нав’язати нам різного роду псевдотеорії про різносортність українців. Давній латинський вислів «поділяй і владарюй» – споконвічна підступна суть московської недоімперії, самозваного ІІІ Риму, який мімікрував у четвертий рейх. Їхні підступні наміри і дії розбиваються об український моноліт. Свідчення тому – і недавній геройський вчинок двадцятивосьмирічного кременчужанина Вадима Ворошилова в небі над Поділлям.

Ось як він розповів представникам українських ЗМІ про свій бойовий день 12 жовтня: «Мій ранок почався о четвертій годині. Подали сигнал «повітря». Один льотчик знищив два «шахіди» на півдні України. Наступним пішов я. Також знищив три, виконав посадку на оперативному аеродромі…» Потім, за словами Вадима, були інші завдання, а ввечері розпочалася нова хвиля одного з наймасштабніших бомбардувань рашистськими вояками-терористами українських цивільних об’єктів. Вадим працював у Вінницькій області. «Я виконав наведення на перехоплення повітряної цілі, – продовжує розповідь майор Ворошилов. – На жаль, після її знищення уламками було пошкоджено мій літак: відбулося руйнування скла кабіни та передньої носової частини». Пілот отримав поранення, які заважали оцінити оперативну ситуацію, бо юшила кров на обличчя. «Попереду був населений пункт. Перевірив керування літака. Він виявився частково некерованим. Побачивши перед собою чорну ділянку, я встановив, що це поле. Далі почалася пожежа всередині літака, і коли язики полум’я почали добиратися до мене, я здійснив катапультування…»
6 грудня, у День Збройних сил України, Вадим Ворошилов оприлюднив фото після катапультування. Пояснив, що зробив це для того, щоб показати, чого вартують українським воїнам їхні бойові будні. «На відео з польотів все дуже гарно, літаки літають, ракети відстрілюються, але, на жаль, немає розуміння того, що відбувається за кадром, тому я вирішив виставити фото без редагування», – написав молодий офіцер у соцмережах. Він також наголосив: «Це є посил, що нашу націю не зламати. Не важливо, в якій би ситуації опинився українець».
* * *
Майор Вадим Ворошилов (позивний Karaya) родом із Кременчука. У 2011 році закінчив Кременчуцький ліцей, продовжив здобувати військовий фах у Харківському національному університеті повітряних сил імені Івана Кожедуба. Після закінчення навчання проходив службу в 204-й бригаді тактичної авіації. У 2017 році був визнаний кращим молодим льотчиком повітряного командування «Південь», у 2020-му за підсумками льотних змагань його екіпаж було визнано «Кращим екіпажем винищувальної авіації Повітряних сил України». У 2021 році пілот в інтерв’ю розповів про звільнення з військової служби через бюрократію. 2022-го – після вторгнення в Україну – відновився в лавах ЗСУ.
Збив 10 жовтня дві крилаті ракети, 12 жовтня знищив п’ять іранських дронів, через пошкодження літака катапультувався на Вінниччині, відвівши літак від населеного пункту. 5 грудня Вадима Ворошилова удостоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка».

За матеріалами інтернет-агентств підготував
Микола РОМАНЧУК.

Добавить комментарий