Крижана  небезпека

Крижана небезпека

Гігантські крижані гірлянди з дахів будинків виглядають красиво і моторошно водночас. Постійні та значні перепади температури цієї зими сприяли збільшенню кількості бурульок, які за останні кілька тижнів уже встигли травмувати кількох людей на Полтавщині. Минулими вихідними трагічна подія сталася у Полтаві в районі зупинки “Площа Зигіна”. На шестирічну дівчинку впала крижана брила з даху будинку. Дівчинку у важкому стані госпіталізовано. Полтавців через соціальні мережі закликають здавати кров для дитини. Більше сотні наших земляків відгукнулися на це прохання, і нещодавно стан дівчинки покращився. Проте, окрім неї, за останні кілька днів від “бурулькопаду” постраждали ще троє жінок…

Як повідомили рятувальники, в останній зимовий місяць загроза від бурульок тільки зростатиме. Тож, щоб уникнути травм, потрібно, проходячи повз будинки або біля високих дерев, переконатися у відсутності загрози падіння льодових наростів, не ходити під дахами будівель та балконами, де помітні скупчення бурульок, не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності слід самому звернути увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків, по можливості триматись на відстані 3–5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста.
Нині у Полтаві є безкоштовні і платні послуги з прибирання бурульок і снігу з дахів. Такі роботи в місті контролює Служба оперативного реагування Полтавської міськради. Там повідомляють, що кожен день приймають по 10–20 звернень від полтавців, у яких вони просять позбивати бурульки на дахах будинків. Допомагають у цій роботі і рятувальники.
Телефони служб оперативного реагування в місті: +38 (066) 286-58-87; +38 (067) 158-15-80. Як стало відомо, ЖЕКи не долучаються до боротьби зі сніговими “сталактитами”. Це викликає певний подив у багатьох полтавців, але, як розповіли самі керівники цих структур, будинки є власністю мешканців, а не ЖЕКу чи держави. Тому вони і мають власними силами усувати смертельну небезпеку.
До речі, у Полтаві також є платні послуги з прибирання снігу. Працюють бригади (найчастіше по декілька чоловік), які чистять дахи від снігу і прибирають бурульки. Ціни на такі послуги не надто “демократичні”. Так, розчищення даху від снігу, в залежності від площі, стартує від 1000 грн. Є бригади, які працюють з підйомником. Такі роботи коштують 400 грн на годину, мінімальне замовлення – 2 години. Прибирання снігу вручну лопатою коштує від 100 грн / год.

Підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий