Крюківські вагонобудівники завершили першу чергу проекту з доопрацювання тепловозів General Electric

Крюківські вагонобудівники завершили першу чергу проекту з доопрацювання тепловозів General Electric

Нещодавно на Крюківському вагонобудівному заводі відбулася передача Укрзалізниці останньої партії з 5 тепловозів General Electric за проектом доопрацювання 30 локомотивів. У заході взяли участь голова наглядової ради ПАТ “КВБЗ” Володимир Приходько, міністр інфраструктури Володимир Омелян, голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов, генеральний директор General Electric в країнах СНД, Європи, Близького Сходу та Північної Африки Гохан Байхан.

Вони оглянули готові до відправлення останні 5 локомотивів, а також іншу продукцію Крюківського вагонобудівного заводу. Зокрема пасажирські вагони локомотивної тяги, виготовлені в рамках контракту з УЗ на постачання 54 вагонів. Серед них – 2 вагони для міжнародного сполучення габариту RIC.
Володимир Приходько, Володимир Омелян, Євген Кравцов, Гохан Байхан провели брифінг для журналістів, під час якого відповіли на запитання представників ЗМІ. Зокрема йшлося про перспективи проекту з GE та поглиблення локалізації, контракту на постачання дизель-поїздів КВБЗ, боргів Укрзалізниці перед КВБЗ за поставлену продукцію, стратегічне планування щодо створення та постачання необхідної залізничної техніки.
Міністр інфраструктури України Володимир ОМЕЛЯН:
– Нині у нас без перебільшення епохальна подія. Щоб оновити тяговий склад, було підписано тристоронній контракт на 1 мільярд доларів про закупівлю і виробництво в Україні найсучасніших тепловозів General Electric. Це перші нові тепловози, які Укрзалізниця отримала за 26 років. Я щасливий, що виробництво здійснюється на Крюківському вагонобудівному заводі, безперечно, флагмані залізничної галузі.
Згідно з контрактом передбачається закупівля 225 тепловозів із локалізацією їх виробництва в Україні та можливістю українським підприємствам виготовляти комплектуючі для заводів General Electric. Зараз ми узгоджуємо питання кредитної лінії щодо наступної партії тепловозів, думаю, завершимо переговори і розпочнемо реалізацію наступного етапу вже цього року.
Голова правління AT “Укрзалізниця” Євген КРАВЦОВ:
– Ми завершуємо перший етап цієї угоди, маємо перші результати! Нові локомотиви, які лише кілька місяців курсують залізницею, продемонстрували свою ефективність: здійснили більше 4000 рейсів, перевезли понад 7,5 мільйона тонн вантажів.
Генеральний директор General Electric у країнах СНД, Європи, Близького Сходу та Північної Африки Гохан БАЙХАН:
– Компанія GE співпрацює з підприємствами по всьому світу. Якщо чесно, то на початку 2018 року ми не мали ясності щодо перебігу виконання угоди. А потім на КВБЗ ми побачили достатні виробничі потужності, високотехнологічні процеси, що відповідають сучасному рівню машинобудівного виробництва. І подальша співпраця підтвердила, що ПАТ “КВБЗ” – надійний партнер, із яким будемо раді продовжити співробітництво. Ми задоволені якістю виконання робіт, рівнем локалізації виробництва в Україні. Сподіваємося на якнайшвидше продовження реалізації проекту і партнерства з Крюківським вагонобудівним заводом.
Голова наглядової ради ПАТ “КВБЗ” Володимир ПРИХОДЬКО:
– Ми пишаємося, що Крюківський вагонобудівний завод узяв участь у даному проекті як перший співвиконавець із української сторони разом із 40 вітчизняними підприємствами, які зробили свій внесок у створення спільно з американською стороною 30 сучасних тепловозів. Ми з нетерпінням чекаємо розвитку проекту.

Довідка щодо проекту доопрацювання тепловозів General Electric

23 лютого 2018 року в присутності Президента України Петра Порошенка та Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Марі Йованович відбулася церемонія підписання Рамкової угоди між американською компанією “GE Transportation” та AT “Укрзалізниця” про закупівлю Україною до 225 нових тепловозів та до 150 комплектів для модернізації старих. Угодою передбачено локалізацію виробництва локомотивів до 40%.
5 червня 2018 року – початок першого етапу проекту: відбулася офіційна церемонія підписання договору підряду між ТОВ “GE Україна”, “GE Transportation” та ПАТ “КВБЗ” зі складання та постачання Укрзалізниці 30 тепловозів серії ТЕЗЗАС.
Станом на 21 березня поточного року 25 тепловозів із 30 запланованих передано AT “Укрзалізниця”. Передача останніх 5 локомотивів відбулася 22 березня 2019 року. Запланований рівень локалізації (7%) досягнуто. Перелік і обсяг робіт по першому етапу включав підготовку виробництва, виготовлення шляхоочищувачів, масок, сигнальних та радіосистем, систем відеонагляду, засобів пожежогасіння, оздоблення кабіни машиніста, нанесення лакофарбових покриттів, знаків та написів, екіпіровку локомотивів, а також послуги з сертифікації, транспортування та страхування.
У зв’язку з цим в реалізації проекту взяли участь близько 60 українських компаній, із них 10 – виробники основної комплектації. Успішність реалізації проекту також підтверджує готовність GE щодо подальшої довготривалої співпраці з Україною.
Подальша реалізація проекту сприятиме насамперед вирішенню актуального питання для експортоорієнтованих підприємств щодо нестачі локомотивної тяги в Україні та дозволить підвищити ефективність залізничних перевезень за рахунок зменшення операційних витрат AT “Укрзалізниця”. Мультиплікаційний ефект виявиться у підтримці створених робочих місць та потужностей на вищезгаданих підприємствах, запобіганні відтоку кваліфікованих кадрів до Європи.
Реалізація другого етапу проекту потребує оперативного визначення позиції України щодо фінансування проекту, можливості надання державних гарантій під них, визначення кількості локомотивів та строків їх постачання.

Добавить комментарий