Кроки єднання

У Полтавській обласній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація Всеукраїнського соціального проекту «Слухаємо з ВЕСЕЛКА TV: діти для дітей». Головними його виконавцями стали діти-переселенці зі сходу України, а реалізувався він для дітей з особливими потребами з усіх регіонів.
Під час реалізації проекту діти начитали на аудіоносії твори сучасних українських письменників, зокрема збірку «Жменька слів для доброго настрою» Слави Світової, яка вийшла у видавництві «Брайт Стар Паблішинг». Протягом чотирьох місяців тривала напружена робота: від пошуку творів і репетицій, у яких брали участь діти-переселенці (а це близько ста годин наполегливої праці), до аудіозапису з виданням звукокниг. Для поліпшення сприйняття тексти супроводжуються музикою та відповідними звуковими ефектами. На даний момент діти-переселенці вже створили 20 аудіотворів, записаних на флеш-накопичувачі, загальним тиражем 300 примірників. Ці аудіокниги цікаві та зрозумілі для дитячої аудиторії. Вони будуть розповсюджені у спеціальних школах-інтернатах та спеціалізованих бібліотеках. Першими власниками таких носіїв стали учасники презентації – вихованці Полтавської спеціалізованої школи №40. Учасники реалізації проекту – діти від 6 до 13 років. На таку ж вікову аудиторію користувачів він і розрахований.
Як повідомила керівник проекту Діна Ібрагімова, він впроваджується для того, щоб полегшити адаптацію дітей-переселенців до нових умов, дати їм відчути, що вони можуть бути корисними суспільству, що вони – майбутнє своєї країни. Проект також спрямований на соціальну, психологічну, моральну підтримку дітей з вадами зору, в тому числі завдяки застосуванню особливих методик навчання та забезпеченню доступу до кращих зразків сучасної української літератури. Розвиваючи у своєму виступі тему єднання України, один із співорганізаторів проекту Наталія Діда наголосила, що кожен регіон держави має свої особливості, але всі ми єдині в справах і помислах. Символічно, що приклад у цьому показує і молоде покоління.
Організатори проекту – ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ», Національна спілка журналістів України, «Укрінформ» разом з ініціативною групою «Полтава – Самодопомога». До речі, наявність у списку останньої і зумовила проведення презентації у Полтаві. Проект здійснений при фінансовій підтримці Управління верховного комісара ООН у справах біженців та ГО «КримSOS». Усього в організації і реалізації проекту взяли участь 11 партнерських структур.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий