Куди звертатися дітям війни з питань боргових виплат

До редакції газети «Зоря Полтавщини» звернулася мешканка селища Котельва Лідія Григорівна БОЙКО.
“…Я жодного разу не отримувала виплат як дитина війни. Натомість отримувала листи, в яких обіцяли, що такі виплати будуть здійснені разом із пенсією. Чекаю вже дуже давно. Куди мені звернутися, щоб все-таки отримати виплату як дитині війни?..”

Прокоментувати цей лист ми попросили начальника управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України (ПФУ) в Полтавській області Ірину ТОВСТОНОЖКО.
– Статус дитини війни встановлюється автоматично, якщо особа під час закінчення ІІ Світової війни не досягла 18-річного віку і є громадянкою України. Лідія Григорівна Бойко вже давно має такий статус і щомісяця отримує відповідну доплату до пенсії у розмірі 66 гривень 43 копійок, яка окремо не виділяється, а виплачується разом із пенсією. Для збільшення розміру доплат деякі пенсіонери – діти війни зверталися до судових органів. Зверталася до таких інстанцій і Лідія Григорівна, – зазначила Ірина Товстоножко. – Загалом закон про виплату надбавки до пенсії дітям війни набрав чинності у 2006 році. Відтоді поетапно й було розпочато виплату доплат дітям війни. На першому етапі розпочалися виплати інвалідам, а далі – всім пенсіонерам, які за віком підлягали під статус дітей війни. Згідно з відповідною постановою Кабінету Міністрів України сума доплати за статус дитини війни складає 66 гривень 43 копійки й виплачується разом із пенсією.
Що стосується повернення боргів пенсіонерам, які зверталися до Державної виконавчої служби (ДВС), тобто позивалися до судових інстанцій, то ДВС зверталася з питань розрахунку за борговими зобов’язаннями до Державної казначейської служби в Полтавській області.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України за №440 передбачається окремий порядок виплати боргів, які виплачуються казначейством. Ця постанова визначає певний порядок розрахунків: у казначействі створена черга пенсіонерів на отримання заборгованості із пенсійних виплат за судовими рішеннями. Такі виплати проводяться вже приблизно протягом року. Документи Лідії Григорівни Бойко теж нині перебувають на обліку в казначействі.
***
Оскільки, за словами головного спеціаліста-юрисконсульта юридичного відділу головного управління Державної казначейської служби в Полтавській області Анни ТКАЧЕНКО, саме Пенсійний фонд надає до казначейства довідку в справі того чи іншого пенсіонера, а казначейство лише виплачує борги згідно з наданими даними, отримати інформацію про заборгованість держави можна в секторі обслуговування громадян Чутівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, який розташований у селищі Котельва. Тобто треба звернутися до колишнього районного управління Пенсійного фонду в Котельві.
Анна Ткаченко також додала, що згідно з існуючою чергою на виплату боргових зобов’язань держави зараз отримують заборгованість ті пенсіонери – діти війни, які подавали документи в кінці 2016 – на початку 2017 років.

Поділися:

Добавить комментарий