Купівля посадкового матеріалу через Інтернет: не наразитися на кота в мішку

Купівля посадкового матеріалу через Інтернет: не наразитися на кота в мішку

Полтавка Валентина Стеценко намагалася придбати через Інтернет-магазин насіння декоративних квітів голландської селекції, але потрапила на гачок шахраїв. Після перерахування коштів за товар зі своєї кредитної картки вона не отримала в обумовлений строк насіння довгоочікуваних квітів-екзотів. З того часу пройшло більше двох місяців.

Зв’язатися з «продавцем» їй не вдається, він не відповідає на телефонні дзвінки. Жінка більш ніж впевнена, що телефонний номер був змінений відразу після перерахування нею коштів. Вона зауважила: » Прикро, що я не мала попереднього досвіду покупок товарів у такий спосіб. Купуючи товар у традиційному магазині, його можна оглянути з усіх боків і придбати, якщо він виявиться якісним. А мене зацікавила яскрава реклама квітів, хоча потрібно було більш ретельніше все перевірити. Не впевнена, що вдасться повернути свої кошти, хоча я вже написала заяву до поліції». У схожу ситуацію потрапив і полтавський фермер-аматор Віктор, який на початку цієї весни намагався купити зі знижкою через Інтернет деталі до мотоблока.
Як повідомили у Держпродспоживслужбі Полтавської області, навесні зросла кількість звернень громадян стосовно порушень прав споживачів при придбанні товарів через Інтернет-магазини.
Найбільшою проблемою, яка виникає при розгляді звернень споживачів у таких ситуаціях, є відсутність у споживача інформації про найменування та місцезнаходження продавця (виконавця), документального підтвердження придбання товару (товарний чи касовий чек, договір, розрахунковий документ тощо). Споживачам необхідно бути більш обачними при замовленні товарів чи послуг через інтернет-ресурси, звертатися до поліції, якщо їх обманули. Згідно із законом про захист прав споживачів розшуком шахраїв займаються лише правоохоронні органи.
Покупцям, які мають намір замовити товар через інтернет-магазин, обов’язково необхідно пам’ятати, що у разі придбання продукції поза торговельними або офісними приміщеннями продавець (або виконавець) зобов’язаний надати споживачеві документ, який засвідчує факт укладення договору і є підставою для виникнення взаємних прав та обов’язків. Такий документ повинен містити інформацію про дату укладення договору, найменування та місцезнаходження продавця (виконавця), найменування продукції (товару), ціну (якщо питання стосується послуг, то повинна бути наявна інформація про строк виконання робіт (надання послуг), інші умови договору, які характерні для певного виду продукції або послуги. Необхідно, щоб у договорі було вказано інформацію про права та обов’язки сторін договору. Такі документи допоможуть у подальшому, в разі виникнення будь-яких проблем, відстоювати свої права. Варто нагадати, що квитанція про оплату через термінал (Приват 24 тощо) або через поштового перевізника не є підтвердженням придбання товару у суб’єкта господарювання.
Найбільший ризик при придбанні товару через Інтернет – купівлі товару за передоплатою. Сьогодні більшість поштових служб пропонують послуги оплати після перевірки товару, тому варто узгодити з продавцем саме такий спосіб. Платіж після перевірки якості захищає від ризиків як продавця, так і покупця. Більшість інтернет-магазинів готові працювати на таких умовах. Тому, якщо вимагають передоплату, краще звернутися туди, де є можливість оплатити за товар при отриманні.
Варто нагадати, що наразитися на шахраїв можна де-завгодно. Проте головними ознаками, які вказують на шахрайство, є:
1. Відсутність офіційної адреси і телефону продавця на сайті. Все спілкування пропонується вести через електронну пошту або програми обміну миттєвими повідомленнями.
2. Відсутність реального імені продавця, людина ховається під псевдонімом.
3. Продавець зареєстрований на сервісі недавно, його оголошення про продаж тільки одне.
4. Відсутнє фото товару або ж використано зроблене не особисто, а фото з Інтернету.
5. Занадто занижена ціна товару порівняно з аналогами в інших продавців.
6. Головне, що має насторожити, – продавець вимагає повну передоплату або приймає оплату тільки на анонімні номери, поповнення мобільного телефону і т. п.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий