Квадратні метри у дзеркалі цін

Квадратні метри у дзеркалі цін

Інтернетагентства повідомляють, що найвищі ціни на житло у Києві, у Львові та Одесі. У 2018 році у західноукраїнському місті ціни на житло в новобудовах стартували від 550 доларів за квадратний метр на околицях та від 780–1000 доларів у районах, наближених до центру міста. У приморському мегаполісі останнім часом житло дещо подешевшало. Оселі недалеко від морського узбережжя в основному купують більш заможні кияни. Місцеві – більш дешевшу нерухомість.
Однокімнатну квартиру в старому будинку у віддаленому від центру Одеси районі зараз можна купити за 25 тисяч доларів, квартири в новобудовах коштують у середньому 700 доларів за квадратний метр.
Харківські сайти найдешевшу “гостинку” площею 27 кв. м пропонують за 13 тисяч доларів у віддалених від центру районах ХТЗ і Рогань. Однокімнатна в спальному районі коштує 27 тисяч доларів. Здавати в оренду такі апартаменти можна за 4–4,5 тисячі гривень на місяць без урахування вартості комунальних послуг.
У Дніпрі середня ціна на квартири – 650 доларів за “квадрат”. Найдешевшу «гостинку» на околиці міста на вторинному ринку можна купити за 12–13 тисяч доларів. Повноцінна однокімнатна квартира обійдеться в 20–21 тисячу доларів, двокімнатна – 27 тисяч умовних одиниць.
У Полтаві квартири щодобово – від 320 до 800 гривень (1–2-кімнатні), принаймні такі оголошення можна побачити на порталі www.dobovo.com
Середня вартість квадратного метра житла в новобудові у Полтаві – 500 доларів або близько 14 тисяч гривень, зазначає сайт dom.ria.com, який щодня аналізує динаміку цін на квартири. Причому у центральних районах нашого обласного центру ціна перевищує 18 тисяч – це найдорожче. У районі Південного вокзалу і в селищах на околицях житло найдешевше – 10–12 тисяч гривень за “квадрат”.
Зараз ринок нерухомості в Україні переживає чотирирічний період стагнації, який має закінчитися в 2019 році.
Темпи забудови в Україні зростали протягом усього періоду стагнації з 2015 по 2018 роки, а попит постійно падав. Зростає кількість довгобудів, квартири викуповуються неактивно. У 2017 році індекс будівництва виріс на 26,3%, у житловому секторі менше – на 16,3%, а вже в першому півріччі 2018-го інтерес інвесторів до житлового будівництва впав на 3,5%. Тенденція буде зберігатися і посилюватися до кінця 2019 року. Активно зростає фінансування комерційної нерухомості, житлова забудова скорочується, а разом з нею – пропозиція, що веде до гальмування падіння цін на житло.
Надії на стимулювання ринку працездатною молоддю в 2019-му мінімальні. Рівень доходів переважної більшості трудящих в Україні не дозволяє розглядати придбання житла в найближчій перспективі. З огляду на те, що масова міграція населення України припала на 2016–2017, то повернення людей і приплив заробленого капіталу можна очікувати в 2020– 2022, за умови стабілізації економіки в самій Україні.
Прогноз на 2019 рік для ринку нерухомості: ціни прагнуть до незначного зростання. З покупкою житла краще не поспішати до виборів-2019, купувати новобудови варто у перевіреного забудовника, з високим відсотком викуплених квартир на об’єкті. Якщо варіанти вже вибрані, можна поторгуватися, ринок пластичний у силу низького попиту. Для продажу своєї нерухомості час невдалий, нинішні ціни низькі, у 2020–2027 роках прогнозується зростання, зазначають аналітики.

Підготувала Ганна ЯЛОВЕГІНА.

Поділися:

Добавить комментарий